Bučovice první místo získaly už potřetí. „Snažíme se na webu nabídnout co nejvíc informací. Lidé velmi často využívají odkaz Neduhy, kam píší, co jim v Bučovicích chybí. Zásadní pro komunikaci s obyvateli je i mapová aplikace Geoportál, na které si můžou zobrazit různé mapové vrstvy a zjistit z nich například rozmístění sítí, záplavové území nebo informace o zimní údržbě," popsal stránky místostarosta Bučovic Jiří Horák.

Novinkou na bučovickém webu je odkaz nazvaný Obce sobě. „Pod ním máme různé informace pro všechny obce v naší působnosti. Jeho prostřednictvím úřadům zpřístupňujeme dokumenty, po kterých by se jinak musely dlouze pídit," sdělil Horák.

V kategorii webových stránek měst pak třetí příčka patří Vyškovu. Stejně jako v kategorii Elektronická služba. Tu získal díky e-objednávkám pro vyřízení občanských průkazů a cestovních dokladů. „Soutěž Zlatý erb je pro nás dobrou zpětnou vazbou. Díky ní zjišťujeme, jak na tom s našimi stránkami jsme a na čem bychom ještě měli zapracovat. Jsem moc rád, že jsme se v konkurenci jiných měst neztratili. Navíc máme řadu dalších nápadů," sdělil starosta města Karel Goldemund.