Jeho pracovníci si po roce pro návštěvníky připravili Hrůzostrašné prohlídky. „Honem honem, Morticia už čeká," popohání všechny Igor. Po posledním procházejícím zavírá bránu tak hlasitě, že řada návštěvníků leknutím nadskakuje.

Všichni čekají na příchod majitelky sídla. Elegantní dáma přichází a všechny srdečně, i když s trochou zvráceného humoru, vítá. Prohlíží si každého, kdo se rozhodl vstoupit do morbidního světa její rodiny. „Asi si vyhlíží svou oběť. Třeba nakonec neodejdeme všichni. Měli bychom se spočítat,“ říká v žertu Michal Trněný.

V Turistickém informačním centru ve Vyškově jsou k vidění obrazy malířky Lidmily Slámové, která je ochrnutá na pravou polovinu těla.
Po mrtvici ochrnula na polovinu těla. Malováním překonává nepřízeň osudu

Na prohlídku přijel z Brna. „Těšil jsem se jako malé dítě," dodává Trněný a vchází do první z komnat.

Stejně jako ty následující je i tato plná tmy. Přichází stařena a v okamžiku, kdy dosedá na židli, se světla rozsvítí. Jak vysvětluje Morticia, jedná se o tetu, která snědla svého manžela. Prý si to zasloužil.

Teta jí svou porci čerstvě navařené večeře a skupina se přesouvá dál. Postupně poznává syna i matku Morticie, mimochodem skvělou kuchařku, která umí především vařit lektvary. „Navařím vám, co si budete přát," nabízí žena, která v rukou pevně svírá hada. Jak říká, jejího jediného přítele.

Největší vzrušení u všech nastává v komnatě, která patří sestřenici Dementce. Zbláznila se láskou k muži. Běhá kolem dokola a hledá svého vysněného prince. To se jí nedaří a dívka propuká v hlasitý a nepříjemný pláč. Všichni co nejrychleji utíkají pryč.

Do místnosti, kde se upírka Antonie snaží oživit svého milého Viktora. Vybírá si proto co nejlepší oběť z řad návštěvníků. Do spárů jí padne mladá žena. Viktor se zakousne a spatří svoji krásnou Antonii. „Chci si tě hned vzít," křičí jeho zachránkyně a utíká se svým milým do slavnostního sálu. Celou skupinu zvou na svatbu.

Zlomený strom v Brně u domu v Bieblově ulici 22.
Řádění vichřice: lidé byli celý den bez proudu, rekordní počet zásahů hasičů

Addamsovi tančí, ze svatby mají radost. „Když se člověk trochu odpoutá od reality, přijde si jako ve filmu. Dýchne na něj zvláštní atmosféra," říká Alena Lambotová, která přijela i s dětmi z vesnice kousek od Slavkova.

Ženich s nevěstou už stojí před oltářem. V tom do místnosti vbíhá pravá Antonie. Ukazuje se, že ta, která chtěla Viktora, byla podvodnice. Skutečná Antonie sráží tu falešnou k zemi, bere svého Viktora za ruku a utíká s ním do sklepení.

Návštěvníci musí sejít schody. Znovu se ocitají ve tmě a v té také prochází spletí různých uliček. V nich na ně čekají členové Addamsovy rodiny a všechny přítomné straší. Někteří návštěvníci se smějí, jiní křičí leknutím.

Blíží se konec prohlídky. Všichni herci, kteří na programu pracovali, si připravili i malé překvapení. Ze všech koutů se najednou line kouř a z reproduktorů se ozývá skladba Michaela Jacksona Thriller. Přesně jako v legendárním videoklipu všichni účastníci tančí a tím se s přítomnými loučí.

Ilustrační foto.
Zubaři na pohotovosti chtějí víc peněz. 250 korun na hodinu je směšné, říkajíZa bouřlivého potlesku se klaní. „Bylo to skvělé. Myslela jsem si, že prohlídka bude určená zejména pro děti, ale užila jsem si ji i já. Byla zábavná i děsivá, těším se už teď na další rok," neskrývá nadšení Mirka Mirvaldová z Brna.