Plné nasazení techniky hlásí Vyškov. Podle Jaroslava Skřivánka, který má ve Vyškově na starosti zimní údržbu, bude během letošní zimy dvakrát tolik práce. „Museli jsme navýšit stav lidí i techniky. Naštěstí sněhu zatím nenapadlo mnoho, uvidíme, co bude dál,“ uvedl Skřivánek.

S tím, že je práce se sněhem oproti minulým letům víc i ve Slavkově u Brna, si ředitel technických služeb města Radoslav Lánský hlavu příliš nelámal. „Přibylo nám zhruba dvacet procent komunikací, nicméně údržbu děláme stejně jako v minulých letech. A zvládáme ji bez problémů. Kam se nedostane těžká technika, vypomůže ruční nasazení. Naši pracovníci se tak starají i o autobusové zastávky, přechody pro chodce, komunikace u výjezdu sanitek a podobně,“ vyjmenoval Lánský.

Také v Ivanovicích na Hané jsou prý na náročnější zimní údržbu přichystaní. „Spoléháme se na pracovníky takzvané Technické skupiny, což je organizační složka zřízená ivanovickou radnicí. Používáme vlastní techniku z dřívější doby, i když uvažujeme o jejím posílení. Nicméně chodníky po sněžení jsou v dobrém stavu, nemám žádné zprávy o opaku,“ uvedl tajemník ivanovické radnice Jan Kovář.

Horší situace je naopak v některých obcích. „Celá ta změna je dost problematická. Chybí hlavně lidi. Teď je to zvládnutelné, ale jakmile nasněží víc, bude to problém,“ strachoval se místostarosta Lulče Jaromír Macháček.
Dodal, že situaci nezlehčují ani místa v obci, kam se technika nedostane. „Je jich u nás hodně, musí se na ně jít ručně,“ uvedl Macháček.