DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

„Předevčírem jsem narychlo musel vyjet k rybníku v Račicích. Jel jsem se podívat na hráz a zjistil jsem, že vypouštěcí zařízení je zčásti ucpané. Prostě se do rybníku dostaly nečistoty a hladina vody rychle stoupala a neodtékala takovou rychlostí, jak bylo potřeba,“ informoval hospodář vyškovské místní organizace Moravského rybářského svazu Jiří Černý.

Ten nedávno podobný problém řešil i na rybníku Marchanka.

„Požerákem, tak říkáme vypouštěcímu zařízení, jsem musel regulovat hladinu vody. Snížil jsem dluže a nastavil mříže tak, aby byly schopné pobrat větší množství vody,“ popsal Černý.

I zaměstnanci pohořelického rybníkářství jsou v těchto dnech na nohou. Velice často musejí měřit obsah kyslíku rozpuštěného ve vodě. „Musíme prostě hlídat ryby, protože je důležité, aby nedošlo k zhoršení kvality vody, třeba kvůli chemii,“ objasnil náměstek rybářského svazu Pohořelice Roman Osička.

Předseda slavkovské organizace Moravského rybářského svazu František Capita doufá, že další sníh už nenapadne. „Sněžení ve spojení s mrazy by pro nás určité komplikace znamenat mohlo. Museli bychom například v určitých případech odmetat sníh z ledu, aby mikroorganismy pod ním mohly vyrábět kyslík,“ uvedl Capita.

DALŠÍ ČLÁNKY O PROBLÉMECH RYBÁŘŮ S POČASÍM ČTĚTE V PRAVÉM HORNÍM ROHU,
NAJDETE TAM I FOTOGALERII