Do domu zatím při dešti nezatéká, po provedené sondě město zjistilo, že jak izolace, tak i dřevěné zakrytí stropu jsou v pořádku. „Předpokládáme, že oprava bude stát kolem jednoho a půl milionu korun. Vyměníme střešní krytinu, možná nějaké laťování a zajistíme ještě potřebné klempířské práce. Zřejmě tak přijdou na řadu průduchy na odvzdušnění, okapy, oplechování komínů a podobně," sdělil starosta města.

Peníze i z nájmů

Oprava se probírala na posledním zasedání zastupitelů, peníze na ni půjdou z vedlejší hospodářské činnosti města. „Část peněz vezmeme z nájemného, které lidé v bytech platí, další pak z výdělku zdravotního střediska a poslední část bude tvořit výdělek z bývalé elektrárny," vyjmenoval šéf ivanovické radnice.

Peníze byly původně určené právě na opravu elektrárny, ve které jsou v pronájmu ivanovičtí vodohospodáři. Jakmile ovšem vedení radnice zjistilo, v jak špatném stavu se střecha nachází, rozhodnutí změnilo.

V objektu je deset malých bytů, které dřív sloužily jako startovací. Dnes jsou označované jako sociální a jsou v majetku města. „Protože jsou určené pro sociálně slabší, jsou i nájmy malé, a tak jsme se po penězích museli poohlížet i jinde," zmínil starosta.

Stavební úpravy se mají odehrát v létě. „Nyní čekáme na předběžný rozpočet určený podle tabulek, pak rozešleme poptávku. Myslím si, že tak za měsíc můžeme vypsat výběrové řízení. Letní prázdniny pak můžou být vhodným termínem. I s ohledem na počasí je to pro nás přeci jen jistější období," doplnil Drobílek.