„Firma Music Entertainment Industry, jmenovitě Jiří Trepeš jako majitel, se rozhodl kvůli organizačním problémům a ekonomickým důvodům festival zrušit. Také se rozhodl, že vstupné se začne proplácet zpět po likvidaci firmy,“ zveřejnili ve středu organizátoři na webových stránkách festivalu.

Jiřího Trepeše se ve středu redakci nepodařilo zkontaktovat.

Zástupci firmy nicméně nabádají fanoušky, kteří si už vstupenku zakoupili, aby nevěšeli hlavu. „Osobně mě to velmi mrzí, nicméně doporučuji všem poškozeným, aby si schovali svou vstupenku a sledovali naše facebookové stránky. Tam se dozvědí veškeré informace k chystané hromadné žalobě na firmu,“ prohlásila manažerka projektu Pavlína Hanáková, která je nicméně součástí společnosti.

O tom, jak konkrétně k pádu hudební akce přispěl Trepeš, příliš sdílná nebyla. „Momentální situace je velice složitá, nemůžu o ní mluvit. Nicméně k celé události došlo díky špatnému hospodaření s penězi. Právě pan Trepeš byl výhradním správcem účtu, což je lehce prokazatelné,“ doplnila Hanáková.

Situaci podle ní bude řešit policie a celá věc zřejmě skončí u soudu.

Jenže to už příliš nezajímá samotné fanoušky. „Jak mi může být, když jsem studentka a cena lístku nebyla zrovna nejlevnější? Určitě mě to mrzí,“ posteskla si třeba Lucie Flochová, která se na obří vyškovský festival chystala.

Pozadí konce festivalu nemohl prozradit ani jeho dnes už bývalý mluvčí David Mach. „Pro firmu jsem k festivalu Music Shock open air Vyškov 2010 vykonával funkci mluvčího a PR. Organizační a ekonomické podrobnosti jsem tak neznal a zřejmě mi i zůstanou skryté. Ke středečnímu dni jsem byl všech těchto funkcí zástupci společnosti oficiálně zbaven. Ve vztahu k médiím tak už bohužel nemůžu festival jakkoli zastupovat, omlouvám se,“ uvedl Mach.

Šokovaný byl i třeba ředitel Městského kulturního střediska ve Vyškově Luboš Kadlec. „Slyším to jako úplnou novinku. Určitě mě to mrzí, je to nejen pro Vyškov velká škoda,“ překvapilo Kadlece s tím, že si uvědomuje náročnost tak velké akce.