„Slouží hlavně pro sport a kulturu, ale lidé už v ní uspořádali i několik jiných setkání. Plně jsme vybavili jak šatny, tak kuchyň v dolním prostoru, která může sloužit i pro cateringy. Nakoupili jsme do ní třeba sto sad talířů, sklenice na stopkách, ale i hrnce, aby každý, kdo si prostor pronajme, měl možnost udělat si soukromou akci se vším všudy," přiblížil starosta.

V budově řemeslníci vytvořili dvě oddělené části. Proto v ní můžou být dvě na sobě nezávislé společnosti. Zkrátka nepřišly ani klubovny. „Mají svůj prostor včetně sociálního zařízení, terasy a menších kuchyněk. Ve spodním prostoru navíc máme postavené divadelní jeviště včetně opony, osvícení a dalšího vybavení. Krásenští divadelní ochotníci si ho velmi pochvalovali," byl spokojený.

To potvrdila také režisérka ochotníků Renata Škrobová. „Má profesionální oponu i rampu se světly, což nám umožňuje hrát bez složitých příprav. Plusem je určitě i zákulisí pro herce," zhodnotila.

Sokolovna je v provozu už tři roky, ale obec v ní postupně stále dělala různé stavební úpravy. „Stavbu jsme totiž rozdělili na čtyři etapy, které trvaly pět let. Nyní upravujeme už jen drobnosti, které se ukázaly v průběhu provozu," přiblížil starosta.

Ježkovičtí se však nevyhnuli ani problémům. Když přišlo na řadu zateplení budovy, zjistili, v jak dezolátním stavu je střecha. „Stavba tak musela být pozastavená. Na zateplení jsme ale měli dotaci, proto jsme rychle sháněli ještě peníze na opravu střechy. Jinak bychom o dotaci přišli," vzpomínal Pořízek.

Obec se nakonec vlezla do částky deseti milionů korun včetně daně z přidané hodnoty. „Z vlastních zdrojů jsme zaplatili pětatřicet procent," připomněl starosta Ježkovic.

Zdůraznil také, že výhodou je i to, že budova je součástí jednoho areálu, kde se nachází velké parkoviště, terasa, tenisové kurty, volejbalové i dětské hřiště. Navazuje na ni i areál s posezením, který je součástí pěší trasy na Černov, a nad ním se nachází ještě fotbalové hřiště.