Online registrace je už ukončená. Zatímco kapacitu dětského závodu naplnila, u dospělého bude stále možnost k registraci i přímo na místě během dne akce. Start plánují pořadatelé ve sportovním areálu Rozvíz.

Zatímco půl hodiny po poledni a v jednu odpoledne startují jednotlivé dětské kategorie, ve čtrnáct hodin se rozeběhnou účastníci hlavního závodu. Trasa je povede po cyklostezce směr Hoštice, poběží rovinatým a asfaltovým terénem. Ve stejný čas vyběhnou účastníci na dalších místech po celé republice. Připomeňte si, jak závody vypadaly minulý rok.

Zdroj: Youtube

„Běhů je celá řada, ale dovolím si tvrdit, že u žádného jiného není tak těsné sepjetí s historií republiky. Ta atmosféra je neopakovatelná i tím, že všude jsou sokolské symboly, které mají bohatou historii a běžet pod nimi je opravdový zážitek,” doplnila starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Také pátý ročník těchto oslav má charitativní podtext. Letos se organizátoři rozhodli podpořit čtrnáctiletou Anetu, která navzdory silné tupozrakosti a složité sociální situaci rodiny bojuje o svůj sen, kterým je reprezentace České republiky v twirlingu. Aby mohla dále sportovat a zlepšovat se, potřebuje nadstandardní trenérskou péči spojenou s rehabilitací a náročnými cviky na prostorovou orientaci. Tu jí poskytuje Česká twirlingová škola pod T. J. Sokolem Vysočany, je však nákladná i fyzicky náročná. Podívejte se, na její příběh.

Zdroj: Youtube

Trasy v délce půl až pět kilometrů jsou v Ivanovicích připravené nejen pro dospělé běžce, ale také pro ty nejmenší. Další podrobnosti o akci najdou zájemci na webu behrepubliky.cz.

PROGRAM

12:00 - 12:30: Výdej čísel dětského závodu

12:00 - 13:30: Výdej čísel hlavní závod

12:30: Start dětského závodu (2013 a mladší)

13:00: Start dětského závodu (2009 - 2012)

14:00: Start hlavního závodu