Stát vyškovskou STK žaloval po kontrole, z níž vyplynulo, že technici schvalují do provozu vozidla, aniž by je zkontrolovali. Městský soud v Praze rozhodl, že stát při kontrole nepostupoval správně, Nejvyšší správní soud ale tento názor pražských soudců nepřijal a rozsudek zrušil.
Na podvody přišli před šesti lety kontroloři při prohlídce jízdní knihy vozidel, jež měla stanice kontrolovat. Zjistili, že v jeden den schválila do provozu dvanáct vozů, které ale technici vůbec neprohlíželi.

Zástupci stanice údajně nebyli schopni vysvětlit, kam se dokumenty o kontrole dvanácti aut ztratily. Nakonec přišli s verzí, že ve zmíněný den vypadl počítačový systém. Když ministerstvo dopravy tuto obhajobu odmítlo, firma provozující stanici stát zažalovala. Pražští soudci pak rozhodli, že stát případ dostatečně neprověřil.

Podle senátu Nejvyššího správního soudu vedeného soudkyní Danielou Zemanovou však stát při kontrole postupoval správně. Soudci uvedli, že tvrzení majitelů technické stanice je nevěrohodné.