Sousedé jsou rozladění. Proti hluku z diskoték na stadionu podali petici už v roce 2003. Na jejím základě přijali zastupitelé vyhlášku, podle které nesmí mimo jiné hrát hlasitá hudba od dvaadvaceti hodin večer do šesti hodin do rána. „Nyní udělí výjimku a povolí diskotéky bez ohledu na obyvatele, kteří budou hlukem dotčení. Na posledním jednání zastupitelstva nikdo z občanů proti diskotékám neprotestoval, protože v pozvánce na veřejné jednání zastupitelstva nebyl tento bod programu uvedený a nikdo ze zastupitelů v dotčené části města nebydlí,“ zlobila se Hana Drobníčková z nedalekého sídliště.

Nejvíce bude hluk obtěžovat obyvatele domu v Polní ulici 2. „Od stadionu se nacházíme vzdušnou čarou zhruba sto metrů. V minulosti se tam pořádaly zábavy každý víkend po celé prázdniny. To se nedalo vydržet. Město nám tehdy vyšlo vstříc vyhláškou, ale nyní uděluje výjimky z něčeho, co samo rozhodlo. Ráda bych věděla, jak často se vlastně budou zábavy pořádat. Pokud budou opět časté, jsme připravení napsat stížnost,“ uvedla Blanka Puppová, předsedkyně Společenství vlastníků Polní 2.

Odpověď tajemnice Městského úřadu v Rousínově ji ale poněkud uspokojila. „Jde o tři termíny, a to 17. července, 1. srpna a 15. srpna,“ uvedla Ludmila Havlíčková.

Podle Puppové se budou obyvatelé snažit tyto tři noci „překousnout“. „Nelíbí se nám to, ale zábavy zase nebudou tak časté jako dřív. Snad to přežijeme,“ dodala Puppová.

Rousínov se s rušením nočního klidu potýká poměrně často. „Nedávno jeden obyvatel z našeho domu dokonce v noci volal policii, aby zasáhla,“ dodala Drobníčková.