U mnohých z původních židlí navíc už nebylo možné vyčištění. Výměna je spojená s postupným oživením společenských sálů.

„V tomto roce jsme v nich nechali zbrousit a přelakovat parkety, vyměnili jsme staré závěsy, upravili prostor šatny a nechali udělat nové obložení pódia, které zpracovali studenti a mistři Integrované střední školy Slavkov u Brna. Pořídili jsme nové stoly, nakoupili jsme i tři sta sedmdesát kusů židlí,“ vyjmenovala mluvčí.

Ve výběrovém řízení uspěl výrobce z Bystřice pod Hostýnem. Dodal židle typu Merano – celodřevěné z bukového dřeva a čalouněným podsedákem. Celková částka za zakázku činila necelé dva miliony korun bez DPH.

Součástí zakázky je kromě židlí i nákup stohovacího systému pro splnění bezpečnostních hasičských pravidel a čtyř vozíků pro přepravu židlí. Vztahuje se na ně desetiletá záruka a dlouholetý servis.

„I nadále ale pokračujeme v přípravách na obnovu celého domu – na konci února představíme architektonickou studii a do poloviny tohoto roku chceme mít projekt hotový. Součástí bude nejen obnovení druhého patra včetně sálu Josefina a prostor, kde je nyní kotelna, ale také komunitní centrum s knihovnou. Řešíme i dopad na náměstí v podobě obnovení původního hlavního vstupu a na sousední proluku,“ dodala Slámová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Podívejte se, jak bučovičtí hasiči zachraňují, když se pod vámi proboří led

Podívejte se, jak hasiči zachraňují, když se pod vámi proboří led. Cvičili v Bučovicích. | Video: HZS JMK