A je to tady. Hlasování skončilo, už je i sečteno a podtrženo. Výsledky už mají svou konečnou podobu, jen ještě zůstanou dva týdny v tajnosti.

Více než měsíc měli lidé nejen z Vyškova možnost zasílat hlasy svým oblíbeným sportovním týmům i jednotlivcům a pomoci jim tak k co nejlepšímu umístění v anketě Sportovec Vyškova 2007. V ní soupeří mezi sebou všichni, kteří reprezentují na jednotlivých akcích některý z vyškovských klubů a nebo mají ve Vyškově trvalé bydliště.

Možnosti, jak podpořit svého favorita, byly hned dvě. Buď formou zaslaných anketních lístků, jež se objevily v místních periodikách, nebo přes internetové stránky města. A veřejnost opravdu nezahálela. Do správných rukou totiž těmito dvěma cestami dorazil příspěvek celkem od tisíc třiadvaceti lidí. „Je to ještě o více než sto padesát více než loni a to je výborné. Je vidět, že anketa opravdu nabírá na oblibě,“ řekl vedoucí Komise pro sport a tělovýchovu města Vyškov, která má akci na starosti, Karel Müller.

Negativním jevem, jenž se zatím nedaří eliminovat, je ale množství neplatných hlasů. „Pořád je jich dost. Musíme je vyřadit, a to z důvodu nevyplnění správné adresy hlasujícího nebo nepřesně vyplněnému lístku jako takového,“ dodal. Těch komise napočítala přesně dvě stě pětapadesát.

A jak to tedy všechno dopadlo? Absolutním vítězem je… tohle a všechny ostatní jména oceněných zazní až přesně za čtrnáct dní na Městském reprezentačním plese v Posádkovém domě armády. „Chceme, aby to vše mělo příjemnou a slavnostní atmosféru, proto výsledky ještě chvíli necháme v tajnosti. Můžu ale prozradit, že letos to bylo velmi vyrovnané a v nominaci se setkali opravdu výborní sportovci,“ vysvětlit Müller.

Přesto jedna z tajenek je už poodhalena. V letošním roce se totiž nebudou vyhlašovat pouze obvyklé kategorie jednotlivců a kolektivů mezi lidmi a také odbornou porotou, ale nově byly vypsány i další ceny, a to pro osobnost a trenéra roku. A právě nominaci posledně jmenované kategorie je už možné odtajnit. Objevilo se v ní celkem pět jmen, a to kouč dědických fotbalistů Jiří Štěpán, biatlonový lodivod Milan Dvořák, gymnastická kouzelnice Kateřina Kapounková, její kolegyně ze Sokola Vyškov Radka Daňková a úspěšný představitel vyškovských atletů Jiří Hajzler.

Vše ostatní se tak dozví vyškovská veřejnost až na začátku února. Už teď je ale jasné, že pro všechny přítomné kromě členů komise bude trvat napětí do posledního možného okamžiku, protože možných aspirantů na prvenství, tedy veleúspěšných sportovců města, se vyrojilo za posledních dvanáct měsíců hodně a ne všichni hlasující se striktně drželi uvedené nominace.