Nejbližší sjezdovky jsou až na Stupavě u Koryčan. Tím ale omezení pro provozování zimních sportů na Vyškovsku končí. Záleží jen na počasí. Pokud napadne sníh, stačí si vzít běžky a vyrazit třeba na Drahanskou vrchovinu.

Tamní krajina poskytuje dostatek kopců a sněhu pro běžkování. V zimě tam mohou běžkaři využít přibližně šest okruhů. „Letošní zimu dokončíme značení nové trasy ze Suchého přes Benešov, Kořenec, Protivanov a Malé Hradisko. V Drahanské vrchovině je asi padesát značených kilometrů tras,“ řekl sekretář krajské komise značení Klubu českých turistů Milan Pernica.

Udržované běžkařské tratě vyrostou v okolí Studnic, kde zatím značené trasy chybí. Běžkaři si je musí vyšlapat sami. „Určitě chceme udržovat tratě, ale zatím nemáme jak a čím. Zažádali jsme však o peníze na skútr na kraji i z fondů Evropské unie,“ uvedl starosta Studnic Vladimír Koutný.
Oblíbená běžkařská lokalita je také v okolí Podomí. „K Podomí jezdíme běžkovat se ženou. Stopy ale musíme většinou prošlápnout, proto jezdím první, aby se manželce jelo líp,“ prozradil svůj tip Jaromír Menšík z Vyškova.

Příští rok lyžaři využijí i sjezdovku v Baldovci. Šest set metrů dlouhý svah vyroste třicet kilometrů od Vyškova. Do té doby si můžou lyžaři z Vyškovska, kterým se za sjezdovkami nechce vypravovat do hor, zalyžovat v zimním středisku Stupava v Chřibech. Areál je od Vyškova vzdálený pětatřicet kilometrů. Nabízí červenou, půlkilometrovou osvětelnou sjezdovku, která je v provozu i v noci.

Pro ty, kdo preferují sportování v teple a suchu, se ve Vyškově nabízí řada alternativ. Od října jsou v provozu dva tenisové kurty v přetlakové hale ve sportovním areálu v Mlýnské ulici. Hráči můžou využít zvýhodněných cen každé všední dopoledne a od deváté do jedenácté večer. Fanoušci raketových sportů se mohou zapotit při hraní badmintonu nebo squashe v hale v Havlíčkově ulici.

Nejen slavkovští milovníci tenisu si mohou zahrát v přetlakové tenisové hale do konce března. Sportovní hala s bohatým zázemím je k dispozici také v Křenovicích nedaleko splavu potoka Rakovce. Veřejnosti je každodenně přístupný sedmnáct metrů dlouhý plavecký bazén ve Školní ulici v Bučovicích. To samé samozřejmě platí i pro vyškovský akvapark.

Děti i dospělí nemusí čekat, až zamrznou rybníky. V pondělí a o víkendech je k dispozici kluziště na zimním stadionu vyškovského sportovního areálu.

Netradiční sportovní aktivitu si zájemci mohou vyzkoušet ve Vyškově při venkovní hře paintball. Hráči se vzduchovými zbraněmi a střelivem plněným barvou jsou na sněhu daleko lépe vidět. „Paintball provozujeme i v zimě za stejných podmínek jako v létě. Máme hodně zákazníků, kteří chodí právě jen v zimě, protože je to mnohem zábavnější,“ řekl provozovatel paintballového hřiště Ivo Švec.

ALŽBĚTA MATĚJŮ A JAN BUTULA