„Pan Hrubý nemá vliv na otevření koupaliště. Ráno jsme odemknuli vodní hladiny a odpoledne normálně zahájíme sezónu a otevřeme,“ ujistila v pátek starostka Bučovic Šárka Šilerová. Podle ní s Hrubým už dřív nebyla možná žádná dohoda. „Vůle k ní je pouze na straně města. Pan Hrubý si klade nesplnitelné podmínky, které ani vedení města splnit nemůže,“ podotkla Šilerová.

Radnice mu tak pohrozila, že odtáhne jeho auta, kterými komplikuje přístup ke koupališti i napouštění vody. „Dnes v deset se mělo koupaliště otevřít, kvůli počasí se tak stane až ve dvě. Včera mi ale nechali odtáhnout škodovku neznámo kam. Stál jsem přitom na našem pozemku. Proto jsem podal trestní oznámení na policii. Mimo jiné kvůli trestnému činu krádeže,“ informoval v pátek dopoledne Hrubý, který ve sporu zastupuje svého otce. Právě ten je vlastníkem pozemků, na nichž část koupaliště stojí.

Už dřív zdůraznil, že si nechce brát návštěvníky koupaliště za rukojmí, ale chce jen upozornit na svůj problém.

Celá kauza vznikla už v roce 2006. Hrubý zjistil při vyřizování pozůstalosti, že město při stavbě koupaliště zabralo přes dva a půl tisíce metrů čtverečních z jeho pozemku a postavila na nich parkoviště a přístupovou cestu k bazénu. Radnici podepsal předběžný souhlas s užíváním pozemku. Tím ale dohoda skončila a začal vleklý spor.

Během něj Hrubý podal na město i trestní oznámení u policie, ta ale případ uzavřela s tím, že se jedná o občanskoprávní spor. Bučovická radnice se snažila dotlačit vlastníka prostřednictvím soudu k uzavření smlouvy o zřízení věcného břemene, díky níž by mohla jeho pozemky užívat. Neúspěšně, Okresní soud ve Vyškově pro to letos v lednu neshledal žádný zákonný důvod. Město se proto odvolalo ke Krajskému soudu v Brně, stání ale ještě nezačalo.