Na posledním veřejném zasedání zastupitel Dušan Jakoubek vyslovil obavu o druhou část jeho obnovy. „Je nějak ošetřené, co se bude dít, když na ni Slavkov nezíská dotaci, se kterou počítá? To pak budeme mít třeba i několik let nedodělané sportoviště? Možná by nebylo špatné poohlédnout se po nějakém jiném zdroji, třeba půjčce u banky," navrhl Jakoubek.

Stejně měl před časem mluvit i předseda spolku Atletika Slavkov u Brna Jakub Navrátil. „První etapa skončí před položením tartanu. Bylo by smutné, kdyby akci nešlo dotáhnout. Město nás sice ujišťuje, že se vše podaří tak, jak je naplánované, ale vrásky mi to dělá," poznamenal.

18,5milionu korun. Zhruba na tolik má vyjít druhá etapa rekonstrukce atletického stadionu. Na první Slavkov získal patnáct milionů od ministerstva školství a šest od kraje.

Místostarostka Slavkova Marie Jedličková nicméně ujistila, že sportoviště rozhodně nedodělané nezůstane. „Uděláme vše pro to, abychom získali dotace. Jestli budeme úspěšní, se dozvíme až na jaře. Nicméně budeme-li chtít, jsme v současné době schopní akci v nejhorším případě dokončit i z městských peněz," sdělila Jedličková.

Podle jejích slov má Slavkov momentálně vytvořenou rezervu ve výši sedmnácti milionů korun. „A to díky navýšení daňových příjmů v letošním roce i tomu, že jsme některé akce neuskutečnili. Dalších osmnáct milionů pak máme ve fondu investic a rezerv," prozradila místostarostka s tím, že nejdůležitější akce je město schopné pokrýt z těchto peněz. „Jde právě o atletický stadion, cyklostezku do Hodějic a rozšíření Základní školy Tyršova," vyjmenovala.

Nicméně pokud dotace nepřijde, některé akce ohrožené budou. „Plánujeme třeba rekonstrukci části Společenského centra Bonaparte. Ta by se nemusela uskutečnit," přiznala Jedličková.

Navrátila, který byl přítomný na posledním zasedání zastupitelů, její slova uklidnila. „Na druhou stranu se ale jedná skoro o dvacet milionů a těžko říct, jestli zastupitelé budou ochotní tak vysokou částku v případě, že dotace nepřijde, odsouhlasit," okomentoval předseda atletického spolku.

První etapa rekonstrukce má být hotová do konce roku, areál se díky ní dočká opěrných stěn v místě svahů, dojde k úpravě fotbalového hřiště a dělníci se rovněž pustí do obnovy oválu. Co se týká oválu, tam akce skončí těsně před položením tartanu.

Letošní práce, které budou stát něco přes pětadvacet milionů, nejvíc omezí fotbalisty, již na hřišti donedávna trénovali. Atleti doposud cvičili převážně na hřišti u Základní školy Tyršova. „Fotbalisté si to zařídili tak, že mají všechny domácí zápasy domluvené na jaro. To už bude hřiště přístupné. Co se týká tréninků, momentálně jezdí do Křižanovic," sdělil starosta města Michal Boudný.