Ten nyní na své úřední desce zveřejnil souhlasné stanovisko. Stavba je nicméně stejně na mrtvém bodě. „Práce zatím nepokračují. Na stavebním úřadě mají dovolenou, a tak čekám na povolení. Bez něj totiž nemohu žádat o dotaci,“ objasnil současnou situaci kolem stavby zemědělec Janovský.

Přesto, že kraj nakonec záměr posoudil kladně, tamní obyvatelé včetně osadního výboru vidí situaci jinak. „Pořád vyvstává problém s dopravou v úseku z Bučovic na Vyškov od křižovatky směrem na Černčín. Dále pochybujeme, že třeba za pět let jejího provozu bude továrna stále perfektně ekologická bez negativních dopadů na okolí. Samozřejmě nové zařízení biostanice požadované podmínky ihned po svém otevření bude splňovat. Nemáme však jistotu, že majitel bude i nadále tak důsledný a bude zařízení pečlivě kontrolovat,“ prohlásil již dříve předseda černčínského osadního výboru Jan Setínek. Podle ekologů jsou ale starosti veřejnosti neopodstatněné.

Stavbě kromě potřebného povolení ještě brání chybějící dotace. Ta má navíc pokrýt jen třicet procent nákladů. Rozpočet na stavbu stanice přitom může přesáhnout padesát milionů korun. Za takovou cenu je podle Janovského nereálné stavět.