Obnovu si vyžádala havárie ve starých rozvodech topení. „Původní trubky z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let někde uhnily a začala se nám z topení ztrácet voda. Takže jsme museli vodu vypustit a dočasně přestat topit,“ uvedl starosta obce Ladislav Horváth.

Původní železné trubky pod podlahou nahradí nové měděné vedené po stěně. „Před několika lety jsme dělali v sále nové parkety za čtyři sta tisíc korun, takže se nám nevyplatí zasáhnout do podlahy ve snaze opravit staré trubky. Nové povedeme pod radiátory, tak to bývá běžné, a nepoškodíme tak opravenou podlahu,“ vysvětlil starosta.

Vedení obce oslovilo s žádostí o instalaci nového topení tři firmy. „Zatím máme dvě nabídky, ze kterých budeme na zastupitelstvu vybírat. Uvidíme, jestli se do pondělka ozve i třetí firma. Nabídky jsou v rozmezí sedmdesát až sto tisíc korun,“ popsal situaci Horváth.

Kvůli poruše na topení musela obec zrušit plánované akce. „Původně jsme měli v plánu posezení s občany, z něj ale sešlo. Neuskuteční se ani tradiční vánoční koncert, který byl loni velice povedený,“ posteskl si starosta.

Právě proto, aby nepostihl výpadek topení termíny dalších akcí, chce vedení obce nechat instalovat trubky co nejdříve. „V prosinci už to firma určitě nestihne, ale hned po novém roce by se do toho měli pustit,“ doufal Horváth.

Přes výpadek provozu kulturního domu potěší Chvalkovické alespoň menší vánoční koncert, který hostí zítra tamní hostinec.