V polovině července se totiž stal poslancem. Hájek na této pozici vystřídal svou stranickou kolegyni z ČSSD, která poslaneckou židli opustila kvůli zvolení do europarlamentu. V létě sněmovna nezasedala a na září je v plánu jen jedna řádná schůze.
O celé záležitosti informoval časopis Týden. Vyškovský starosta a novopečený zákonodárce zatím neví, zda peníze vůbec získá a jak s nimi naloží. „Plat pro mě nebyl priorita. Nevím, jestli mi to nějak proplatí,“ vysvětloval Hájek.

Peníze prý na účtu doposud nemá. Poslanecká mzda za měsíc činí jedenašedesát tisíc čtyři sta korun. Se všemi příspěvky se může vyšplhat až na sto sedmdesát tisíc. Šéf vyškovských radních se v lavici dolní komory Parlamentu ještě ani neohřál. Poslanci stejně jako školáci si totiž užívali letních prázdnin. „Předseda Poslanecké sněmovny mi zatím jen předal mandát,“ potvrdil Hájek.

Teprve na první a zároveň poslední sněmovní schůzi složí poslanecký slib. Tady si měl zároveň vyzkoušet poslaneckou činnost jen jedinkrát naostro. V souvislosti s aktuálním rozhodnutím Ústavního soudu, které posunulo termín předčasných voleb z října na neurčito, ale Hájek pravděpodobně dostane příležitost zasednout ve sněmovně opakovaně.

O tom, co s poslaneckou gáží udělá, prý starosta zatím nepřemýšlel. „Najde se určitě spousta způsobů, jak peníze využít. Máme tu vzdělávací nebo sportovní programy,“ reagoval Hájek.