Žádané jsou nejen granule a konzervy, ale také pelíšky, misky, pamlsky nebo vodítka. „Co se týká granulí, tam bychom uvítali zejména ty prémiové kvality. Na zimu jsou vynikající. Pokud bude chtít někdo přinést pamlsky, doporučujeme prasečí ouška, ta jsou mezi pejsky oblíbená," sdělila pracovnice zooparku Michaela Malcherová.

Dvě předchozí sbírky podle ní byly úspěšné. „První nám ohledně krmiva pomohla na půl roku. V druhé jsme byli skutečně překvapení štědrostí dárců, krmivo jsme nemuseli kupovat celý rok. Je ale pravda, že letos jsme měli méně psů než třeba loni. Nyní jich kotci prošlo kolem padesáti, v loňském roce zhruba devadesát. To svědčí o větší informovanosti lidí, když se jim ztratí pes, vědí, kam se obrátit," poznamenala Malcherová.

Sbírka startuje v úterý a potrvá celý prosinec. „Sběrným místem je Turistické informační centrum ve Vyškově. Co se pak týká oficiálního předání, to se oproti předchozím rokům přesouvá z náměstí přímo do areálu záchytných kotců. Uskuteční se ve středu 6. ledna. Každý se tak může podívat nejen na pejsky, ale i na to, jak celé zařízení vypadá," dodala s tím, že změna místa byla mimo jiné daná složitou přepravou darů.