„Senát se v této věci usnesl pro předběžné projednání obžaloby,“ prozradila místopředsedkyně Okresního soudu v Blansku Michaela Zummerová.

V předběžném projednání se soud zaměří na opodstatněnost a kvalitu obžaloby. Tu předseda senátu přezkoumá a podle jejího obsahu a podle obsahu spisu posoudí, zda je ji nutno předběžně projednat v zasedání senátu anebo zda může nařídit hlavní líčení.

Piňos odstoupil z funkce starosty na konci ledna právě kvůli obvinění, že měl jako manažer vyškovského pivovaru nevýhodnými transakcemi způsobit šestimilionovou škodu. Vinu od počátku rezolutně odmítá a doufá, že své jméno očistí.

Hrozí mu až osmileté vězení. Vyšetřovatel jeho i dalšího bývalého manažera pivovaru Lubomíra Konšela loni obvinil pro trestný čin porušování povinnosti při správě cizího majetku. Konšel pracoval v pivovaru jako místopředseda představenstva, Piňos byl předsedou.

Ve funkci ho nahradil radní a rovněž sociální demokrat Karel Goldemund. Ten potvrdil, že se zavázal, že po vyřešení kauzy rezignuje. Odstoupí i v případě, že by soud pro Piňose nedopadl dobře. „Ať už vše dopadne jakkoliv, složím svou funkci. Pak by se případně uskutečnila další volba starosty Vyškova,“ potvrdil Goldemund.