Celkem se postaví asi pět a půl kilometru potrubí. „Projekt je hotový, stavební povolení už máme. Za námi je i výběrové řízení. V podstatě nic nebrání tomu, abychom mohli v nejbližší době začít," přiblížil starosta Lulče Adam Majchrák s tím, že práce potrvají jedenáct měsíců.

Podotkl, že lidé se budou muset připravit na určitá omezení. „Diskutoval jsem se starosty, kteří už mají výstavbu za sebou. Upozorňovali, že to není ani pro obyvatele úplně bez komplikací. Když prší, je v obci bláto, když je sucho, zase se všude práší," poznamenal.

Počítat lidé musí i s určitými dopravními omezeními. „Problematické je, že v obci máme ulice, kde je už nyní potíž projet autem, jak jsou úzké. Natožpak při stavbě, kdy se v jejich středu bude pokládat kanál. Budeme se snažit udělat maximum, abychom obyvatelům situaci usnadnili. Je to nepříjemné, ale snad pochopí, že stavba takového rozsahu nejde udělat úplně bezbolestně," doufá starosta.

Vysoutěžená cena akce činí osmatřicet milionů bez daně. „K tomu musíme zaplatit ještě třeba stavební a autorský dozor. Získali jsme dotaci z ministerstva zemědělství. Pokryje šedesát procent nákladů. Žádáme o příspěvek i Jihomoravský kraj," řekl.