„Výstavbu plánujeme už několik let. Loni jsme chtěli připravit základ a položit na něj povrch. Plánovali jsme začít v září s tím, že v listopadu bude hotovo. Čáru přes rozpočet nám ale udělalo počasí. Celý srpen a září propršelo, takže jsme od záměru museli ustoupit. Chceme dodržet veškeré potřebné technologie, proto jsme se rozhodli stavbu přesunout na letošní rok," informoval starosta Kozlan Karel Pospíšil.

Pokud vše půjde dobře, práce můžou začít koncem dubna. „Nechceme nic uspěchat, počkáme si tedy na stálejší počasí. Není potřeba brodit se v bahně," podotkl Pospíšil s tím, že ukončení prací předpokládá přibližně v polovině roku.

Nová cyklostezka povede v trase bývalé úzkokolejné dráhy. Tedy od centra obce kolem Rostěnického potoka. Vyústí na silnici druhé třídy mezi Bohdalicemi a Bohatými Málkovicemi.

Stavba vyjde na víc než pět milionů korun. „Zatím nemáme přislíbené žádné dotace, ale rozhodli jsme se o příspěvek požádat Jihomoravský kraj," dodal kozlanský starosta.

V rozpočtu má obec vyčleněných na dopravní stavby sedm milionů šest set tisíc korun. „Zbytek, tedy něco přes dva miliony, máme vyhrazený jako rezervu na nezbytné opravy chodníků, případně zpevnění cest," zmínil Pospíšil.