Úprav, které udělají, bude víc. „Chceme, aby tělocvična byla funkční. Při rekonstrukci proto necháme vyměnit i osvětlení," sdělil ředitel školy Přemysl Kašpar. Na kolik oprava, kterou zaplatí město, vyjde, zatím neví.

Vyškovský deník Rovnost vám přináší souhrnně přehled plánovaných letních oprav.

PRO CIZÍ JAZYKY. Na zvelebení tříd se zaměří Základní škola 710 v Bučovicích. Na léto plánují opravit odbornou učebnu pro cizí jazyky a hudební výchovu. „Vybavíme je interaktivní tabulí, počítačem a další technikou," řekl ředitel školy Aleš Navrátil.Pro zvětšení klikněte.

NOVÉ TŘÍDY. Místo bývalých dílen dřív využívaných integrovanou střední školou dvě velkokapacitní učebny. To jsou plány rousínovské základní školy s objektem v Tyršově ulici.

Důvodem je nedostatečná kapacita tříd základní školy. „Jen na příští rok se k nám hlásí jednaosmdesát budoucích prvňáčků. Dvě kompletně vybavené třídy budou sloužit právě pro první stupeň," přiblížila zástupkyně ředitele školy Lucie Mikulčíková.

Kromě přebudování dílen na třídy se o prázdninách firma pustí i do výstavby nových sociálních zařízení, zateplení nebo výměny oken. „Práce jsou vyčíslené na 8,5 milionu korun. Na základě výsledku výběrového řízení však cena může být nižší," dodal vedoucí odboru výstavby a životního prostředí Dušan Pekařík.

OPRAVÍ HROMOSVODY. Možná i desítky let mají podle ředitele Základní školy Komenského ve Slavkově u Brna Vladimíra Soukopa tamní hromosvody. Jejich oprava bude hlavní akcí, kterou organizace přes léto plánuje.

Nyní je ve fázi výběrového řízení. „Předpokládám, že do začátku června budeme znát dodavatele. Vzhledem k tomu, že se akce neobejde bez výkopových prací, kvůli bezpečnosti dětí bude lepší, když se oprava uskuteční až o prázdninách," sdělil ředitel.

Dál je v plánu jen běžná údržba. „Doobkládáme stěny, vyměníme prasklé zrcadlo, zrevidujeme sportovní nářadí," vyjmenoval některé další úpravy Soukop.

PO 45 LETECH. Zateplení a další rozsáhlejší práce v exteriérech už mají vyškovské školy povětšinou za sebou. I přesto je ale o letních prázdninách čekají i několikamilionové investice. Nejvíc peněz spolkne rekonstrukce krytého bazénu na Základní škole Purkyňova. Je totiž starý víc než pětačtyřicet let, stejně jako samotná budova.

Na víc než sedmimilionovou rekonstrukci přispěje čtyřmi miliony Jihomoravský kraj. Hejtman Michal Hašek v úterý podepsal dotační smlouvu. „Jsme sportovní škola s velkým sportovním zázemím a bazén tak do naší koncepce zapadá. Proto jsem rád, že se obnovy po letech dočká. V plánu jsou nejen nové obklady a dlažby, věnovat se budeme i podlahovému topení, vzduchotechnice nebo třeba změně dispozice šaten," popsal ředitel školy Luděk Höfer s tím, že v květnu a červnu začnou přípravné práce. Termín dokončení stavby je pak stanovený na konec srpna.

JEN ÚDRŽBA. Do žádných velkých akcí se v době dvouměsíčního volna nebudou pouštět v Základní škole Tyršova ve Slavkově u Brna. Podle ředitele Jiřího Půčka jsou v plánu jen běžné údržbové práce, například výmalba tříd, což si škola zaplatí z vlastního rozpočtu. „Nicméně město chystá projekt na přístavbu, je to ale ještě v začátku. K pracím dojde možná příští nebo přespříští rok. Vznikne v ní šest nových učeben," přiblížil Půček.

BEZ ÚPRAV. Vůbec žádné opravy přes letní prázdniny neplánují v Ivanovicích na Hané. Důvodem je, že současný ředitel Miroslav Růžička odchází do důchodu.