Právě do areálu zámku ve Slavkově mířili návštěvníci během roku mimo jiné také na čokoládový festival, Veteranfest nebo letos vůbec poprvé také na festival živých soch. Akce v květnu přilákala do parku tisíce návštěvníků. Tvůrci z různých zemí předvedli své dechberoucí umění a návštěvníci se často přesvědčovali, zda je socha "opravdu živá". „Z pohledu diváka to možná vypadá pouze na líčení a barvení kostýmů. Je to ale časově náročné už od zpracování kostýmu, kdy musí být umělec všestranný. Stává se návrhářem, krejčím, dekoratérem, malířem, ale i zámečníkem, kutilem, a někdy až elektrotechnikem,“ popisovala tehdy jedna z účastnic Zdeňka Rylka Dovályová.

Bučovice si připomínaly sedm set let od první písemné zmínky. V pestré nabídce akcí vyčnívaly v červnu rytířské slavnosti, kdy do města přijel dokonce i král Jan Lucemburský se svojí družinou. Osm set let od první zmínky si připomínali zase obyvatelé Rousínova.

První ročník má za sebou zářijová akce Hasparty na vyškovském letišti, podíleli se na ní vojáci, hasiči, záchranáři i policisté. Na vyškovské Masarykovo se zase po mnohaleté přestávce vrátily také Krajské dožínky.

Přelom listopadu a prosince byl na Vyškovsku znovu naplno ve znamená výroční slavné bitvy tří císařů známé také jako bitva u Slavkova. V regionu mířili lidé za akcemi přímo ve městě, do Vyškova, do Bučovic ale mimo jiné také do Kučerova.

V září byla vyhodnocena také tradiční cykloakce mikroregionu Ždánický les a Politaví, které se tentokrát zúčastnilo 405 cyklistů. V roce 2022 toho však bylo mnohem víc, alespoň podstatnou část zajímavých akcí, událostí a momentů pokrývá fotogalerie.