Na klání byl podruhé a letos změřil síly s dalšími osmnácti účastníky. Že právě on může reprezentovat školu, napadlo mistra, který Vařeku učí na praxi. „Když jsem se o tom dozvěděl, tak jsem do toho chtěl od začátku jít dobrovolně, abych mohl ukázat, co všechno umím a že jsem v truhlařině dobrý,“ říká mladík.

Díky svému úspěchu bude školu a jižní Moravu reprezentovat v republikovém finále soutěže v Brně na konci února. „Jaké bude zadání, ještě nevíme, na to je příliš brzy. Nebojím se ale vůbec ničeho. Zatím je ještě čas, tak se nijak zásadně nepřipravuji, ale věřím si a chci zvítězit. Doufám, že se mi to podaří,“ říká.

Nejdříve studoval dva roky Bezpečnostní právní akademii v Brně, než se rozhodl přejít k truhlařině, která ho lákala a v níž se nakonec našel. „Baví mě a svého rozhodnutí změnit obor nelituji,“ tvrdí student třetího ročníku.

Plány do budoucna už má jasné. „Rád bych pracoval jako soukromník a vyráběl lidem nábytek na zakázku. Věřím, že se to podaří a budu spokojený,“ dodává Vařeka.