„Strava byla velmi špatná. Žádná zelenina, minimum ovoce – jedno jablko – , mléčné výrobky či vláknina. Jen pečivo, margarin, maso, příloha a uho,“ sdělila například Eliška Klanicová. Zeleninu, müsli nebo jogurty si proto nechala přivézt rodinou. „Velká škoda, protože jinak je břeclavská porodnice fajn,“ podotkla Klanicová.

Obdobně se vyjádřily další desítky žen. Třeba Lucie Machová tvrdí, že v Břeclavi rodila dvakrát. Upozornila na velké množství pečiva a naopak chybějící zeleninu. „V osm ráno snídaně, ve dvanáct oběd i s nějakou svačinou, a večeře v pět hodin. V osm večer už jsem měla zase hlad. Těch prvních pár dní, kdy je žena hotová po porodu, nevyspí se kvůli vstávání k miminku a začíná kojit, opravdu potřebuje nabrat spoustu energie, ale není z čeho,“ postěžovala si.

Mluvčí zdravotnického zařízení Eliška Windová na dotaz redakce uvedla, že vedení o kritice jídelníčku ví. Situace se má podle ní zlepšit. „Plánujeme změny na oddělení šestinedělí. Naše klientky nyní dostávají stravu podle jídelního lístku plus druhou večeři,“ informovala mluvčí. V nemocnici mají také nutriční terapeutku, která se zaměřuje na všechna oddělení, podle jejich potřeb. Kdy a v jaké podobě má ke změně dojít, není nyní jasné.

Chutná, výživná a kvalitní

Podle odbornice v oblasti zdravotní prevence a výživy Margit Slimákové obecně nejde při nápravě o nic složitého. Stěžejní je, aby strava byla chutná, výživná a kvalitní. „Bavíme-li se například o snídani, jde o základní potraviny bez přehnané úpravy. Tedy žádné koblihy a rohlíky. Ideální je, aby byl výběr, tedy bufetová varianta. Když si totiž ženy samy vyberou, co dají na talíř, také to pak sní. Nejlépe kaše, kousky ovoce nebo obložené talíře,“ nastínila.

V opačném případě podle ní jídlo mnohdy skončí v koši, což je neefektivní a neekonomické. Stravu pak rodičkám přivážejí příbuzní. „Ve fungování nemocnic jsou velké rozdíly, i v jejich ekonomických možnostech. Ne všude to lze udělat ideálně, ale všude to lze udělat lépe. V podstatě hned mohou přestat s umělým doslazováním nápojů a instantními doplňky,“ zamyslela se Slimáková.

Některé nemocnice napříč Českou republikou v poslední době přecházejí na zmíněnou možnost bufetového výběru. Trendu se nově chytli také v nemocnici v Kyjově na Hodonínsku. Donedávna tam měly matky po porodu oproti běžné stravě navíc ovoce, mléčnou odpolední svačinu plus mléko, cereálie, müsli a nutellu. „Od začátku června jsme přešli na stravování formou rautu, převážně snídaně, ale vychystáváme to přes celý den. Ohlasy matek jsou skvělé,“ oznámila tamní mluvčí Veronika Hollerová.

Skladbu jídel řešili s nutričními terapeutkami a také s laktační poradkyní. „Máme nyní v nabídce zeleninu, ta chyběla, a větší výběr mléčných výrobků. Jelikož jsme v začátcích, stále to vylepšujeme, zdokonalujeme a budeme v tom pokračovat. V plánu je sladké dopékané pečivo, kvalitní šunky a sýry,“ přislíbila Hollerová.

Dobré zkušenosti má s kyjovskou porodnicí Monika Vrtalová. Byla tam před necelými osmi měsíci. „Jako v nóbl restauraci to nebylo, ale také ne špatné. A to jsem hodně vybíravá na jídlo,“ svěřila se.

Jídlo podle ročního období

Specialisté dohlíží na vyváženost stravy také v porodnici ve Vyškově. Jídelníček podle tamních zástupců obsahuje třeba z pečiva cereální sójové rohlíky, vitální chléb a minimálně dvakrát denně ovoce a jedenkrát denně zeleninu vhodnou pro kojící matky.

„Jídelníček přizpůsobujeme i nabídce surovin dle ročního období. Pravidelně, čtvrtletně s náměstkyní pro ošetřovatelskou péči vyhodnocujeme anketu spokojenosti pacientů, žádné stížnosti z řad kojících matek jsme nezaznamenali,“ konstatoval provozně technický náměstek nemocnice Pavel Horáček.

Zahálet nehodlají ani ve Fakultní nemocnici Brno. Inspirací se může stát například porodnice ve Strakonicích v jižních Čechách. Ženy tam mají k dispozici občerstvovací pult. „Rádi bychom jej také nabídli, ale v tuto chvíli na to nejsou podmínky, ani prostory. Nicméně se v tomto chceme zlepšovat,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá.

Pod toto zařízení spadá porodnice v Bohunicích i na Obilním trhu. V následujícím roce je v plánu v areálu v Bohunicích rekonstrukce stravovacího provozu. Nový umožní připravit zhruba čtyř a půl tisíce jídel denně. Rodičky by se podle Plaché mohly podobných stravovacích pultů dočkat právě v plánované nové porodnici.