Jak poukázal starosta Karel Goldemund, současné prostory na radnici strážníkům nestačí. „Brání také v rozšíření kamerového systému,“ poukázal. Město sleduje patnáct kamer. „Po přestěhování jich má být až dvojnásobek,“ upřesnil Kočí.
Podle Sedláčka si dohled zaslouží třeba oblast Hraniček, Tyršovy ulice i Masarykova náměstí, které čeká rekonstrukce. „V prvé řadě je ale třeba digitalizace a postupná výměna kamer,“ řekl velitel. Modernizace začne po nastěhování do nových prostor.
Také kvůli bytům Vyškov počítá s řadou úprav. „V objektu je nutné opravit střechu. Firma také vybourá vnitřní trakt, místo kterého vznikne čtyřiadvacet parkovacích míst,“ přiblížil Kočí.
Radnice teprve rozhodne, zda byty prodá, nebo je pronajme. „Na základě prvních analýz se zatím přikláníme k nájemnímu bydlení,“ dodal Goldemund.
Strážníci se mají stěhovat na přelomu ledna a února. Prodlevy ve velínu i na lince 156 mají být minimální „Do poslední chvíle pojede stávající velín, přepojení na novou monitorovací stěnu by mohlo zabrat asi jen hodinu,“ ujistil Sedláček.
Na rozdíl od vyškovských devatenáct blanenských strážníků se stěhováním nepočítá. „V budově města máme veškeré potřebné technologie, prostory dostačují,“ sdělil velitel Martin Lepka. Také Blansko aktuálně snímá patnáct kamer. „Místo pořizování nových chceme jít cestou modernizace, původní repasujeme a zdigitalizujeme přenosy,“ upřesnil Lepka.
ÚPRAVY OSP∙ Práce mají začít ještě v dubnu, vyjdou na téměř 31,7 milionu Kč.
∙ Město se stalo majitelem tří budov OSP v roce 2014.
∙ Původní majitel počítal s 46 byty, řada z nich však nevyhovovala vyhlášce o technických požadavcích na stavby.