Vlhkost proto město přechodně vyřešilo sváděním vody hadičkami, aniž by došlo k omezení provozu krytého sportoviště. „Teď už nicméně připravujeme definitivní opravu. Město na ni vypsalo výběrové řízení. Půjde především o klempířské prvky a nějaké další nedostatky, které občasné zatékání způsobují," informovala vedoucí rousínovského odboru výstavby a životního prostředí Kateřina Trtílková.

Problémy tak mají definitivně zmizet se začátkem příštího školního roku. „Ze zadání výběrového řízení vyplývá, že počítáme se začátkem prací v květnu. Zpětné převzetí stavby plánujeme v druhé polovině srpna. Samozřejmě očekáváme, že se tím potíže odstraní," konstatovala Trtílková.

Odhad ceny zatím vedení města zveřejňovat nechce. „Orientační odhad pochopitelně máme, jeho zveřejněním by ale mohlo dojít k ovlivnění nabídek, které v rámci soutěže očekáváme. Proto si ho zatím necháme pro sebe," zdůvodnila vedoucí rousínovského odboru.

Už teď je ale jasné, že město bude hradit zakázku samo. „Střecha sice byla v době, kdy se problémy objevily, ještě v záruce, ale to nám nebylo moc platné. Firma, která halu stavěla, je totiž v insolvenčním řízení, takže po ní nelze vymáhat plnění závazků," litovala Trtílková.