„Naposledy jsme střechu nechali měnit v roce 2005. Dodavatel tehdy tvrdil, že její životnost se bude pohybovat mezi deseti až patnácti lety. Povětrnostní podmínky ve výše položeném Ruprechtově jsou ale už přece jen trochu horší, takže vydržela opravdu jen těch deset," vysvětlila nutnost opravy starostka obce Světlana Švarcová.

Z havarijního programu na obnovu kulturních památek má vesnice přislíbenou dotaci ve výši sto osmdesáti tisíc korun. Celkově ale oprava vyjde na něco málo přes tři sta tisíc. Rozdíl Ruprechtovští doplatí z obecní kasy.

Na samotnou výměnu došků si ale ještě budou muset počkat. „Nejdřív se musí sklidit obilí, abychom měli slámu. Takže předpokládáme, že k ní dojde v září," řekla Švarcová.

Vedení obce však bude muset vyřešit ještě jeden problém. Loni totiž chaloupku napadla dřevomorka. „Musíme ji teď odvětrávat. Až vše vyschne, chceme se pustit i do rekonstrukce podlahy. O příspěvky na ni ale žádat nebudeme. Co se týká peněz, nebude dražší než sto tisíc korun, takže bychom ani nesplnily podmínky pro poskytnutí dotace," dodala starostka.

Pro zájemce, kteří by chaloupku chtěli navštívit, bývá přístupná v době konání akcí, jako jsou Vánoční trhy, Velikonoce nebo Václavské hody a také po telefonické domluvě na čísle 517 385 364.