Co je hlavně trápí? Palackého náměstí ucpané automobily.
„Nejvíc mi vadí auta v centru města. Už aby byla z náměstí pryč, protože někdy se nedá ani přejít přes silnici,“ postěžovala si třeba jedenasedmdesátiletá důchodkyně Zora Chaloupková.

Podle policejních statistik se na slavkovském náměstí od počátku roku 2006 odehrálo čtrnáct dopravních nehod. „Doprava je tam skutečně přehuštěná. Čekáme, jak se ve Slavkově projeví zavedení poplatků za parkování,“ oznámil tiskový mluvčí vyškovské policie Alois Gryc.
Na problém s přehuštěnou dopravou ve Slavkově upozornil Vyškovský Deník již vloni. Přímo ve Slavkově uspořádal akci Den s Deníkem, kde o něm hovořili čelní představitelé města. Slavkovská radnice od té doby s jeho řešením pokročila. Co se změnilo? Na náměstí jsou parkovací automaty a na pořádek tam dohlížejí strážníci.

„Jsem přesvědčený, že už nyní je situace v centru města lepší než dřív. Samozřejmě, že hlavně podnikatelé mají k zavedení parkovného výhrady. Podle mě je to ale vhodný krok. Pětikorunový poplatek za půlhodinu parkování není vůči řidičům nijak tvrdý,“ prohlásil slavkovský místostarosta Jiří Doležel.
Město chce ale pro dopravu v centru komplexní řešení. Na něm pracuje tým odborníků z Centra dopravního výzkumu v Brně. Ten by měl přijít s koncepcí na příštích deset let.

Slavkovanům nevadí jen příliš mnoho aut v centru města. Někteří postrádají ve městě trasy pro cyklisty nebo hřiště pro děti.
„Nejsou tu cyklostezky. Děti nemají kde jezdit na kole nebo na kolečkových bruslích. Prostě tu chybí vyžití pro děti i dospělé,“ domnívá se například programátor Jan Blažek. Další by zase ve městě rádi viděli krytý bazén.

Co na to vedení města? Přijďte se sami zeptat starosty a místostarosty dnes na slavkovské náměstí. V patnáct hodin začíná akce Den s Deníkem ve Slavkově.