Aby člověku, který se neorientuje ve světě krásy, došlo, jak velký je to úspěch, je třeba objasnit, co je mezinárodní klání zač. „Miss Supranational je pátá nejprestižnější soutěž krásy na světě. Před ní jsou Miss Universe, Miss World, Miss Earth a Miss International. Povedlo se mi umístit se mezi dalšími 84 soutěžícími na šestém místě. Mezi Evropankami jsem ale skončila první," usmívá se třiadvacetile­tá dívka.

Její život nabral nový směr v roce 2011. Tehdy uspěla v konkurenci šesti set padesáti dívek v české soutěži iMiss. Zároveň začala pracovat s modelingovou agenturou, přišla první tříměsíční cesta do tureckého Istanbulu a netrvalo dlouho, a mohla prohlásit, že ji modeling živí. „Ráda bych, aby to tak i zůstalo. Práce mě velice baví: cestovat, poznávat nové lidi, nová místa. I když je jich tolik, že po čase začnou člověku splývat dohromady," naznačuje dívka z Bučovic.

Na školu ale kvůli svému úspěchu nezanevřela. Studuje ekonomii v Brně a tento měsíc ji čekají státnice. To je také důvod, proč je v současné době víc k zastižení než jindy. Jinak je neustále v jednom kole. „Od loňského června jsem byla v Miami, Dubaji, Maroku, Číně, Filipínách, Istanbulu, Itálii, Německu, Kostarice… A to si nevzpomenu na všechno. Je toho hrozně moc, každý měsíc se ocitnu někde jinde. Spoustu času trávím v letadle. Ale vyhovuje mi to. Mám ráda stres, baví mě hektický život: přiletět domů, pozdravit rodiče, pobýt s kamarádkami a hned si zase sbalit a letět někam jinam," míní modelka.

V mnohých zažitou představu o jednoduché práci modelky dokáže vyvrátit velmi stručně. „Nejde jen o vzhled, i když ten je samozřejmě důležitý. Člověk se musí také umět připravit: spíte třeba tři hodiny denně, ale na fotce musíte vypadat skvěle. Musí dodržovat životosprávu: zdravě jíst a mít pohyb. Je nezbytné umět skvěle anglicky, ale to je minimum: já třeba mluvím plynně i rusky a španělsky. A v neposlední řadě je třeba umět vystupovat. Porotci na soutěžích nehodnotí jen vzhled, ale i charakter," upozorňuje.

Vůbec nejdůležitější je pak podle ní mít trpělivost. Udělat ideální fotografii totiž není jen tak. „Chystám se teď na čtyři dny do Polska na focení. Výsledkem bude tak maximálně dvanáct fotek," udává příklad Zapletalová.