Aby obec některé z nich uskutečnila, neobejde se podle tamního starosty Vladimíra Koutného bez dotací. Proto chtějí Studničtí požádat také o evropské peníze.

„Zatím nevíme, na co se nám podaří získat prostředky. Mezi našimi záměry je například oprava cest, budování běžeckých tras a nebo také rozhledny,“ naznačil Koutný.

Největším plánem je podle něj dům pokojného stáří. I na něj chce obec nejdřív získat peníze z Unie. „Nebude sloužit jen místním. Nenaplnil by se. Nabídneme možnost bydlení i lidem z okolí. V současnosti připravujeme potřebné podklady pro stavbu. Potom požádáme o dotaci,“ řekl starosta.

Ten také uvedl, že cílem vesnice je přilákat nové obyvatele. „V letech, kdy u nás byla armáda, lidé ze vsi odcházeli. Přitom příroda je u nás krásná. Máme ke všemu dobré vybavení. Například vlastní kanalizaci a vodovod,“ informoval Koutný.

Proto prý obec připravuje pozemky pro zájemce o výstavbu domů. Vznikne jich tam hned třicet. „Nebudeme ale budovat inženýrské sítě. Chceme pozemky prodat tak, jak jsou. Výhodou je dostupnost kanalizace a vodovodu. To není v okolí samozřejmé,“ řekl studnický starosta. V současnosti vedení Studnic připravuje územní plán.