„Chceme protáhnout už existující cyklistické cesty a zlepšit jejich značení. V plánu je také budování dalších tras,“ nastínil záměry obce starosta Studnic Vladimír Koutný.

Cyklisté také získají nové mapy, které budou obsahovat aktuální cesty. „Je to společný projekt Svazku obcí Drahanské vrchovina,“ doplnil starosta.

Lidé, kteří projíždí Studnicemi, také mají možnost si zasportovat a brouzdat internetem. Ke všemu tam najdou i občerstvení. „Podařilo se nám získat pro naší restauraci provozovatele, který vaří. Turisté a cyklisté tak mají možnost se najíst. To v okolí není běžné,“ dodal starosta.

Podle něj vedení obce, když hledalo nájemce hostince, dalo zájemcům podmínku, že musí vařit teplá jídla. Současný provozovatel se pak snažil zajistit si dostatek strávníků i mimo okruh běžných hostů.

„Objel proto okolní obce a podniky. Dnes vaří i pro lidí v širokém okolí. Ke všemu také zajišťuje rozvoz lidem až do domu. Přitom to pro strávníky není drahé a mají možnost si vybrat,“ pochválil provozovatele starosta.