Na rockové hudbě vyrůstala díky své mámě. „Zhruba ve třinácti jsem se dostala plně k metalu. Zaujaly mě především jeho agresivnější zvuky, mnohé texty a také móda,“ přibližuje.

Úspěch v soutěži nečekala. „Přihlásilo se dalších pět set slečen a některé byly opravdu nádherné. Konkurence byla velká, takže jsem byla vážně překvapená,“ říká studentka vyškovské obchodní akademie.

Ivana Marišlerová z Tučap na Vyškovsku se věnuje keramice.
S keramikou začala až ve čtyřiceti. Nyní se tím živí a z hlíny tvoříDostala i několik nabídek na focení. „Něco jsem zkusila a bavilo mě to. Ale nemyslím si, že bych měla předpoklady na to stát se modelkou,“ zůstává skromná.

A umí se srovnat i s kritikou, kterou někteří lidé po vyhlášení výsledku soutěže nešetřili. „Zcela respektuji jejich názory. Je jasné, že každý má naprosto odlišný vkus. I jiné slečny se setkávaly s vlnou kritiky. Bylo by naivní a hloupé doufat v to, že se lidé zavděčí vždy a všem,“ je si vědomá Plisková. I proto děkuje všem, co ji podpořili.Šárka Plisková ze Studnic je podle poroty nejkrásnější metalistka letošního roku.Zdroj: Archiv Šárky Pliskové

Těm, co v diskuzích její krásu zpochybňovali, neměla problém ukázat se i bez vrstvy make-upu. „Maluji se spíše pro zábavu. Kdyby mě to tolik nebavilo, tak se ani nemaluji. Být bez líčení je o dost pohodlnější a příjemnější,“ srovnává Plisková.

Dívka ze Studnic není výjimečná jen díky své kráse. Ráda také čte a zajímá se o výživu a s tím spojené cvičení. Jejím největším koníčkem je však malování. Také v něm má za sebou několik úspěšných soutěží.

V pondělí ráno padaly kvůli silnému větru ze střechy domu na chodník na vyškovském náměstí Obránců míru břidlice.
Okolí tržnice ve Vyškově zavřeli. Vítr shazoval na chodník břidlice ze střechy

A už rok se učí tetovat. „Nyní tetuji ve volném čase především své blízké. Zatím si netroufám na nic velkého. Vím, kde jsou mé hranice, a mám co dohánět. Bohužel nyní nemám příliš mnoho času. Na prvním místě je škola, ale kdybych si jednou mohla otevřít své studio, byl by to můj splněný sen,“ svěřuje se.