Vedení obce dva roky neúspěšně žádalo o státní dotace na opravu chodníků. „Bohužel všechno bylo bez úspěchu, na případné dotační tituly už čekat nemůžeme, proto musíme sáhnout do vlastních prostředků. Nechceme lepit jen některá místa, ale hodláme komunikace připravit na položení vrchního asfaltu. Samozřejmě jakmile na něj budou peníze,“ vysvětlil postup starosta Studnic Vladimír Koutný.

Už nyní tak probíhají první úpravy. Studničtí chtějí komunikace opravovat průběžně, podle priorit. „Dojde tak postupně na všechny ulice, které nejsou opravené. Práce nám provádí Správa a údržba silnic. Než seženeme další peníze, chceme poničená místa alespoň urovnat a vyplnit štěrkem, aby se v nich nedržela voda,“ doplnil starosta. Obec chce na opravy ze své kasy pustit okolo šesti set tisíc korun.

Studničtí tak mohou mít dvojnásobnou radost. Oprav se totiž dočkal i tankodrom silnice ze Studnic do Odrůvek, která motoristům léta pila krev.

Silničáři tak na jeden z nejhorších silničních úseků regionu konečně našly prostředky. „Úsek opravili bleskově. Silnice je krásná, momentálně silničáři ještě dodělávají krajnice,“ neskrýval radost Koutný.