Provozovatele Záložny Petra Konečného výsledky překvapily. „Jídla denně ochutnávám nejen já, ale i celý personál. Pokud se shodneme, že je v pořádku, tak je teprve dáme do prodeje,“ prohlásil.

Normy jsou podle něj přísné a měly by platit nanejvýš pro školy. „Pokud budeme vařit nedochucené jídlo, můžeme restauraci brzy zavřít,“ dodal Konečný.

Podobně hovořil majitel vyškovského hotelu Atrium Michal Dědek. „Hygienikům při ochutnání jídlo slané nepřišlo, až laboratorní testy ukázaly, že v něm bylo víc soli, než uvádí doporučené rozmezí,“ upozornil Dědek.

Také lidem přijde chuť obědů normální. „Do restaurací občas chodím a nikdy mi nepřišlo, že by jídlo bylo přesolené,“ řekla třeba Vyškovanka Kateřina Horáčková.

Mnozí si už tak přesolené pokrmy ještě dochucují z přistavených solniček. Hygienici proto hospodám doporučují, aby je na stůl nedávaly. „Postupně se z doporučení stane nařízení a budou nám ještě říkat, jak máme například připravit maso,“ zlobil se Dědek.

Naměřené hodnoty soli sice restaurace překvapily, jenže přesolené obědy servírují dlouhodobě, i když je na to hygienici upozorňují. „Srovnali jsme výsledky s předchozími lety a hodnoty jsou stejné, i když pokaždé provozovatele informujeme,“ potvrdil ředitel odboru hygieny výživy a předmětů běžného užívání krajské hygienické stanice Milan Šles.

Restauracím nehrozí žádné postihy, hygienici je smí na nešvar pouze upozornit. V kraji hygienici otestovali sedmdesát výdejen jídel.

Výzkum byl součástí programu Solme s rozumem, který má jídelny a restaurace preventivně upozornit a vést k užívání méně soli.

Česká republika se pravidelně ve výzkumech zdravotníků umisťuje mezi několika evropskými zeměmi s nejvyšší spotřebou soli na obyvatele. Podle odborníků vede nadměrná konzumace tohoto nerostu k řadě chorob včetně nemocí srdce, které zabíjejí nejvíc lidí ve vyspělých státech.

Malé množství kuchyňské soli lidské tělo potřebuje, ale pravidelný nadměrný příjem může vést k vysokému krevnímu tlaku. „Zvyšuje se tak riziko předčasného úmrtí nebo invalidity,“ vysvětlil vedoucí oddělení léčebné výživy z Fakultní nemocnice Motol Petr Tláskal.

Výsledky testu
Hodnoty soli naměřené při kontrole hygieniků. Doporučená dávka jsou 2 gramy na oběd:
• restaurace Záložna, Boskovice: necelých 10 gramů
• restaurace U Piráta, Vyškov: přes 7 gramů
• restaurace U Filků, Dolní Lhota: necelých 7 gramů
• Penzium u Golema, Blansko: necelých 7 gramů
• Restaurace Punkva, Blansko: necelých 7 gramů
• Hotel Atrium, Vyškov: 6 gramů
• Domov důchodců v Nových Hvězdlicích: 3 gramy (nejlepší výsledek)
Zdroj: KHS Brno

ADAM LUKŮVKA