Lepší možnosti pro nakupování a lepší ceny díky větší konkurenci. To možná přinesou lidem nové supermarkety, jejichž stavba se v dohledné době chystá nejen ve Vyškově, kam míří Kaufland a Tesco, ale také ve Slavkově u Brna a v Bučovicích.

Řetězce už berou útokem i města s počtem obyvatel kolem pěti tisíc.

 

Předvánoční nákup ve Sparu?

Ve areálu bývalého slavkovského cukrovaru chce mít svůj supermarket společnost Spar. Samotná stavba prodejny ale zatím začít nemůže. „Územní řízení jsme přerušili kvůli chybějícím podkladům, které firma zatím nedodala,“ vysvětlil tajemník slavkovského městského úřadu Pavel Dvořák.

Společnost, která pro firmu Spar objekt postaví, chce co nejdříve zahájit stavební práce. „Po skončení územního řízení si zajistíme ještě stavební povolení. Vše chceme mít do konce roku hotové, ale záleží na mnoha okolnostech,“ řekl jednatel společnosti Fuertes development Zdeněk Přichystal.

Na přípravách pracuje i slavkovská radnice. „Město se teď zabývá hlavně přeložením chodníku v blízkosti budoucího obchodního centra společnosti Spar. Hledáme řešení, abychom jej tam uchovali,“ uvedl místostarosta Slavkova Jiří Doležel.

Slavkovská radnice také ještě musí nechat upravit kruhový objezd, který bude napojen právě na příjezdovou cestu k obchodu. „V současné době k tomu náš úřad připravuje územní řízení,“ doplnil Dvořák.

A jak se dívají na vznik nového obchodu ve městě sami Slavkované? „Hlavně to prospěje lidem v okolí supermarketu. A snad i ceny se trochu sníží. Alespoň dosud příchod konkurence ve Slavkově přinesl určité zlevnění,“ řekla například Drahomíra Kosíková.

 

Přijde Penny, Lidl je nejistý

Blízko cíle je stavba pobočky Penny Marketu v Bučovicích u autobusového nádraží. „Společnost si od nás nyní kupuje pozemek, na němž bude prodejna stát. Poté bude usilovat o získání stavebního povolení,“ informoval tajemník bučovického městského úřadu Antonín Kotrba.

Řetězec už má připravenou veškerou dokumentaci pro stavební řízení. „Jakmile obdržíme povolení a vybereme si stavební firmu, chceme začít. Pokud se nevyskytnou problémy, v prosinci otevřeme,“ prozradil pracovník zabývající se rozvojem společnosti Penny Market Karel Reytt.

Naopak jednání se společností Lidl bučovická radnice v současnosti nevede. Část obyvatel Bučovic před časem vyjádřila se stavbou v centru města nesouhlas. Své další záměry ale zatím společnost odmítla zveřejnit.

„Kde konkrétní prodejna vznikne, závisí na mnoha faktorech. Bohužel, vše je momentálně ve fázi příprav, a tudíž nemůžeme sdělit podrobnější informace,“ uvedla tisková mluvčí společnosti Lidl Monika Šrámková.

Již dříve ale dali představitelé řetězce najevo, že Bučovice pro ně zůstávají lukrativním místem bez ohledu na to, zda se Lidlu podaří získat parcelu v centru.