KARNEVAL S MÍŠOU. Pracovníci Městského kulturního střediska ve Vyškově, které se od dvou hodin odpoledne stane dějištěm akce nazvané Zpíváme a tančíme s Míšou, díky ní očekávají sál naplněný k prasknutí. „Půjde o odpoledne plné her a soutěží. Míša Růžičková do Vyškova přijede podruhé, karneval nám poprvé moderovala před dvěma nebo třemi lety. Tehdy měla úspěch, očekáváme, že dnes to bude podobné. Připravená bude samozřejmě i tombola, za nejatraktivnější ceny lze považovat asi plyšového medvěda, větší panenky, pro chlapce pak traktor nebo bagr," zmínila kulturní referentka střediska Marcela Lžičařová.

Vstupenky, které budou k dostání až před akcí, budou stát šedesát korun jak pro děti, tak i dospělé. Lístek do tomboly pak zájemci pořídí za deset korun.

NEJEN RADOVÁNKY. Dětem bude patřit sobotní odpoledne i v dalších obcích regionu. Nejmenší z Ivanovic na Hané se můžou těšit na Dětské radovánky, které odstartují ve dvě hodiny odpoledne v sále ivanovického kulturního domu. Připravená je například soutěž o nejlepší masku.

Ve stejnou hodinu v sobotu začne maškarní ples i v Holubicích a Hvězdlicích. Na neděli je pak naplánovaný bál v Heršpicích, a to od dvou hodin odpoledne, o půl hodiny později začne v Křižanovicích, kde na návštěvníky čeká i diskotéka. Za další půlhodinu se rozproudí zábava i v Dražovicích, vstup do místní eurotělocvičny bude podle informací dobrovolný a účastníci se můžou těšit na hry a soutěže.

VEČER? TŘEBA MOTOBÁL. Co se týká nabídky plesů, vyberou si zřejmě i dospělí. V okresním městě bude v sobotu od osmi hodin večer na programu Sokolského domu ples Tělocvičné jednoty Sokol Vyškov. V sále obecní hospody v Hruškách bude také od osmé večerní pořádat svůj bál Myslivecké sdružení Podhejd Hrušky. Lidé si zatančí za doprovodu Podboranky z Uhřic.

Účastníky sobotního motobálu ve Společenském centru Bonaparte ve Slavkově u Brna pak večerem provede známý moderátor, zpěvák a imitátor Vladimír Hron. „Chceme našim manželkám ukázat, že i my motorkáři se umíme chovat společensky. Takže vzhledem k tomu, že nejde o žádný motosraz, ale ples, přes vstup projdou jen dámy v plesových šatech a pánové v oblecích. Co se týká hudby, zajistí ji kapela Hroši Brno, zahrají jak tvrdý rock, tak valčík a další klasické tóny, které patří k bálům. Velkým lákadlem určitě bude hlavní cena v tombole, kterou je motorka značky Java 21 po repasi," přiblížil organizátor Jaroslav Zrebný.

DO MUZEA NA MERKUR. Kdo má rád kulturu z trochu jiného soudku a je navíc příznivcem stavebnic, určitě neopovrhne návštěvou Muzea Vyškovska. Tam je teď k vidění výstava Stavebnice Merkur, do níž zapůjčil exponáty sběratel Jiří Mládek. „Je největším sběratelem této hračky u nás. Zabývá se historií stavebnic, sbírá staré i nové produkty, vytváří z plíšků a šroubků Merkura nové konstrukce," přiblížila pracovnice muzea Ivana Fleková s tím, že výstava bude k vidění do 20. dubna.