Výstava Sto let skautingu, která se koná naposledy tento víkend v klubovně, bude otevřená v sobotu a neděli od patnácti do osmnácti hodin. Aby si návštěvník udělal obrázek o vrtkavých osudech švábenického skautování, stačí si prohlédnout jen několik výstavních exemplářů, jako například knihu s názvem Skauting – nástroj imperialismu z roku 1950, plakáty akcí oddílu z roku 1969, doklady o zákazu činnosti z roku 1970 a fotografie z táborů po roce 1989.


V současné době je junácký oddíl na vzestupu. „Vloni se zaregistrovalo osmnáct dětí a třináct členů nad osmnáct let,“ řekl vedoucí Vladimír Hroza.
Ještě dvě neděle mohou zájemci vidět expozici pohlednic, betlémů a ilustrací Marie Fišerové - Kvěchové. Výstava nazvaná Malířka dětských srdcí je přístupná do třetího března vždy v neděli od čtrnácti do sedmnácti hodin v Obecním muzeu.


Nostalgii minulých časů s naducanými andělíčky a idylickými venkovskými výjevy připomíná kustod muzea. „Představit si Babičku Boženy Němcové nebo Broučky Jana Karafiáta bez tradičních ilustrací Marie Fišerové - Kvěchové, je pro mnohé čtenáře téměř nemožné. Malířka zachytila také krásu lidových krojů,“ řekl Pištělka. Ten je přesvědčený, že obrázky Kvěchové mají co říct lidem i v dnešní době.