„Abychom mohli začít se stavbou, je zapotřebí, aby měli lidé schválené projekční povolení na stavbu svojí vlastní přípojky. Je to podmínka proto, abychom mohli prokázat opodstatnění jednotlivých větví kanalizační sítě," vysvětlil předseda Ligar a starosta Heršpic Jiří Ziegler.

Lidé ale podle něj zatím příliš nespěchají. „Mají dojem, že se pořád nic neděje a že mají dost času, což je svým způsobem pravda. Přípojky totiž budou muset mít vybudované až v září příštího roku. Povolení k jejich stavbě ale budeme potřebovat už letos v červnu. Bez nich totiž nemůžeme začít se stavebními zásahy. Spousta lidí si myslí, že zatím není kam spěchat, na přelomu jara a léta nicméně začnou dovolené a obávám se, aby termín nepropásli," vysvětlil Ziegler.

Než stavební úřad všechna povolení zpracuje, bude to totiž nějakou chvíli trvat. „Protože se buduje kanalizace v pěti obcích najednou, bude potřeba stovky přípojek. Nemůžu samozřejmě čekat, že je na úřadě zpracují na počkání. Jakkoli musím uznat, že je slavkovský stavební úřad maximálně vstřícný, nějaký čas jim to rozhodně zabere," upozornil Ziegler.

Daný termín totiž potřebují v obcích splnit, aby stihli kanalizaci spustit včas. „Doba od začátku prací do spuštění je odhadovaná na třináct měsíců. Vzhledem k dotaci, kterou jsme dostali a která nám zaplatí devadesát procent uznatelných nákladů, musíme mít kanalizaci hotovou v září roku 2015. Termín určil poskytovatel grantu," připomněl starosta Heršpic.