„Z částky tvoří zhruba sto čtyřiadevadesát milionů evropské dotace a jedenáct milionů národní zdroje. Ministr resortu se jednání účastnil, nic tedy nebrání tomu, aby naše doporučení podepsal," řekl senátor a člen Řídícího výboru Operačního programu Životní prostředí Ivo Bárek.

Zpráva potěšila starostu Šaratic Karla Kaloudu. „Samozřejmě je to výrazný krok k naplnění našeho úsilí. Pokud se nic nezadrhne, vlastní kopání začne snad v říjnu. Čeká nás nicméně ještě spousta legislativních kroků. Jedna věc je předání peněz, druhá úkony, na kterých dlouhodobě pracujeme," sdělil starosta.

V plánu je postavení nové mechanicko-biologické čističky odpadních vod a vybudování oddílné podtlakové kanalizace v délce jedenatřiceti kilometrů, včetně tří čerpacích stanic. „Jedná se o náročný projekt, který bude nutné dokončit ve druhém pololetí příštího roku. Vedení obcí v tomto směru čeká ještě náročná práce," připomněl senátor Bárek.

Všechny tři obce se na rozsáhlé stavební zásahy dlouhodobě připravují. „Proto pro letošek nemůžeme plánovat jiné zásadní investice, a budeme šetřit, abychom pak na kanalizaci měli dost peněz," poznamenal před časem starosta Hostěrádek-Rešova Zdeněk Petráš.