„Ve tři hodiny ráno vyjelo do ulic jednadvacet sypačů. Silničáři ošetřili 147 kilometrů vozovek. Celkem se jedná o 907 kilometrů silnic. Spotřebovali na to 151 tun posypového materiálu,“ uvedli na sociální sítí představitelé Brněnských komunikací.

Vrásky na čele způsobil sníh i některým řidičům, kteří skončili s vozidly v příkopě. „Policisté žádají řidiče, aby výrazně snížili rychlost a pozorně sledovali situaci před sebou," řekl mluvčí policistů Petr Vala.

Mezi Ořechovem a Mělčany na Brněnsku narazil v sobotu krátce před desátou hodinou dopoledne řidič s osobním autem do stromu. Z nehody vyvázl bez zranění. Škodu na nabouraném autě odhadli policisté na dvaapadesát tisíc.

V pátek se konala na Masarykově univerzitě v Brně soutěž v simulovaném soudním jednání s názevm Spotřebitelskoprávní moot court.
Brněnští studenti si vyzkoušeli roli advokátů nanečisto, podívejte se

Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. „K podobné havárii došlo v sobotu po desáté hodině dopoledne také v Rájci-Jestřebí na Blanensku, kde řidička u kruhového objezdu v ulici Spešovská narazila do stromu. Z nehody vyvázla bez zranění. Dechová zkouška na alkohol byla u ní také negativní,“ dodal Vala.

Odhad škody na nabouraném autě byl jednadvacet tisíc korun.Hasiči zase měli plné ruce práce s odstraňováním popadaných stromů a větví z komunikací a chodníků. Padlý strom v kolejišti zablokoval v noci na sobotu provoz u obce Budkovice na Brněnsku. Narazil do něj vlak. Střet se obešel bez zranění a více než desítce cestujících se nic nestalo. Provoz na na tamní železnici byl znovu obnoven krátce po půl druhé v noci.