Hledání pokladu nebo třeba hra na Asterixe a Obelixe. Na tyto a mnoho dalších věcí organizátoři táborů lákají děti z celého Vyškovska.

Nabídka těchto pobytů je na Vyškovsku poměrně rozsáhlá. Ivanovičtí pionýři pořádají hned dva tábory, na které přispívá třemi tisíci korunami město. Jeden v Ruprechtově a druhý v Celožnici u Kyjova.

Účastníci prvního se v druhé polovině července přenesou do pohádky. „Děti budou například hledat poklad či bojovat s drakem,“ popsala plány organizátorka z ivanovické pionýrské skupiny Jaroslava Bejšovcová. Druhý tábor bude zasvěcen astronomii. Rodiče za každý z nich zaplatí přibližně dva tisíce sedm set korun.

Na fantasy příběhu je zase založený tábor na základně Tělovýchovné jednoty Bučovice ve Vřesovicích u Kyjova. „Letos poprvé jej pořádá náš Turistický oddíl mládeže 7417 Štíři Bučovice, který už má za sebou zhruba šestiletou tradici. Stojí dva tisíce osm set korun,“ řekl hlavní vedoucí tábora Tomáš Habarta. Jeho program se ponese v duchu celotáborové hry, která je tematicky založená na příběhu Čaroděje Zeměmoří. Kdo má ještě zájem zapojit se, tomu se meze nekladou. „Pořád ještě máme šest volných míst,“ doplnil Habarta.

S pořádáním táborů pro nejmenší a mládež nechtějí zůstat pozadu ani hasiči. Například ivanovičtí dobrovolníci ho naplánovali na druhou polovinu července. Místem pobytu bude rekreační středisko Otakar v okrese Svitavy a cena je dva tisíce dvě stě korun.

Zájemci, kteří pojedou na tábor se slavkovským domem dětí a mládeže, se zase podívají do Chorvatska. Podle ředitelky instituce Ivany Olejníkové je zájezd pro všechny. A to jak pro děti, tak i pro jejich rodiče. „Vlastně pro každého, kdo se přihlásil. Termín je od patnáctého do čtyřiadvacátého června, bydlet budeme ve stanech. Všech pětačtyřicet míst už je zaplněno a zájemci za něj zaplatili tři tisíce sto korun,“ informovala ředitelka.

Za pobyt v Kamínkách Roštíně, který tato organizace také pořádá, dají rodiče tři tisíce čtyři sta korun.

Tábory, jejichž ceny se pohybují od dvou a půl do dvou tisíc osmi set korun, organizuje Dům dětí a mládeže ve Vyškově. Z celkového počtu pěti termínu je už jeden obsazený. „Jde o ten s názvem Asterix a Obelix,“ uvedla tamní pracovnice Blanka Formánková.