Je sobota odpoledne a některé členky Klubu seniorů Kozlany mají co dělat, aby si udržely čistou mysl. „Jsem dojatá. Měla jsem slzy v očích, když jsem viděla, jaký je ze strany hospodyněk zájem. Jakmile začaly nosit své buchty a zákusky, nestačily jsme je skoro zapisovat," přikyvuje jedna z organizátorek setkání nazvaném Babymňam Dana Krištanová.

Číslo. A na stůl

Každý vzorek práce soutěžících dostává číslo a vzápětí putuje na stoly, na kterých se už tísní buchty, řezy, srnčí hřbety, bábovky nebo štrúdly. Tři nejchutnější dezerty se pak můžou těšit na symbolickou cenu. Hospodyňky se nakonec chlubí úctyhodnými osmačtyřiceti vzorky svého umění. „Ten s posledním pořadovým číslem donesl muž. Je to jediný slaný moučník, zkusil to, protože chce vyhrát," usmívá se organizátorka.

Jinak měly ale hospodyňky otlačené dlaně od hnětení těsta, prsty bílé od mouky nebo ulepené od čokolády. Ochutnat už stihla třeba Tina Bébarová ze sousedních Bohdalic. „Troufám si tak na pět šest kousků. Víc asi nesním. Už jsem ochutnala vzorek mojí babičky, která ráda peče a občas jí pomáhám," svěřuje se dívka.

Starší ročníky se naopak zatím ostýchají a mlčky sledují jeden druhého. Hodnotit chuť moučníků budou totiž sami návštěvníci, a co si budeme nalhávat? Každou hospodyňku potěší, když porazí svou sousedku nebo bývalou spolužačku, za kterou před čtyřiceti lety seděla v lavici. „Peču každý týden, ale myslím si, že nějaké umístění nezískám, protože jsem nepřivezla žádný zákusek, ale upekla jsem tradiční bábovku a štrúdl," hodnotí mezitím své šance Ivana Hanzlová z Bučovic.

Šanci má však podle Krištanové, která sama připravila tři moučníky, každý. „Pojali jsme akci jako ochutnávku pečených buchet a zákusků ve stylu něco na plech. Byli jsme zvědaví, jak to každý pojme jinak. Porota není stanovená, vybereme někoho z návštěvníků," upozorňuje Krištanová s tím, že klub se na setkání prezentuje také svými pracemi. „Máme patnáct členů, fungujeme krátce. Teprve zhruba rok. Dokonce jsou mezi námi i muži. Když jsme vytvářeli vánoční dekorace, tak jeden z nich, kterému je už pětasedmdesát let, byl nevýslovně šťastný, když se mu podařilo vyrobit vánoční hvězdu z korálků," vzpomíná Krištanová, která vnímá podařené setkání také jako jasnou odpověď pochybovačům ke smyslu jejich klubu.

Degustující čekají

To už se u stolů za zpěvu domácí dechové kapely Kozlovka vytvořila solidní fronta. Na tácky si dávají jen to, co oči nalákají. Každý má svou taktiku, někteří se s táckem neustále vracejí, jiní si na něj zapisují čísla, ke kterým pak konkrétní dezert přikládají. „Některé ženy přinesly také kuchařku nebo sešit receptů. Často je mají od někoho třeba jen na památku a ani z nich nepečou. Vyhodnotíme prokazatelně nejstarší vydání," říká k výstavce Krištanová.

Já si všiml jedné s datem léta páně 1875 až po rok 1890. Tuším, že o vítězi je rozhodnuto. To samé zřejmě platí také o dalším ročníku Babymňamu. Jak sleduji počet lidí pochutnávajících si na drobných sladkých potěšeních, napřesrok se organizátoři nemusejí o účast obávat.