Takový úspěch podle svých slov nečekal ani lídr strany. „Výsledek nás příjemně překvapil,“ okomentoval výsledky voleb Horák.

Připustil, že mnoho voličů ovlivnil fakt, že město letos koupilo chátrající areál bývalých ÚP závodů a plánuje jeho revitalizaci. „Jsem přesvědčený, že to byl jeden z důvodů, a těší mě to,“ dodal bučovický starosta. Možné koalice s ostatními stranami budou podle něj bučovičtí lidovci řešit tento týden.

Možné koalcie v Bučovicích
Favorit:
KDU-ČSL: 8 mandátů
Další možnosti:
KDU-ČSL + Volba pro město: 10 mandátů
KDU-ČSL + ČSSD: 9 mandátů
KDU-ČSL + Volba pro město + ČSSD: 11 mandátů
KDU-ČSL + KSČM + Volba pro město: 12 mandátů

Názor starosty na rozhodující faktor při volbách sdílí například Eva Novotná z Bučovic. „Je úspěch, že město dostalo do svého majetku areál ÚP. Všichni jsme chtěli, ať s ním někdo něco udělá. Proto jsem se rozhodla podpořit starostu a jeho stranu za to, co pro město dělají,“ svěřila se Novotná.

Výsledky hlasování v Bučovicích rozhodly o tom, že někteří tamní dlouholetí zastupitelé přišli o mandát. Po čtyřiatřiceti letech končí v zastupitelstvu třeba současný místostarosta a bývalý starosta František Šujan za sociální demokracii. „Vypadá to, že lidé chtěli po letech změnu. Mrzí mě to, ale nic s tím nenadělám. Poprvé od čtyřiaosmdesátého nebudu v zastupitelstvu města,“ okomentoval Šujan.