DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Nyní bučovická radnice vyvěsila na svém webu odvolání, které spolek poslal na adresu krajského úřadu. Jak jeho příslušníci tvrdí, stavba je v rozporu s územním plánem.

„Objekt má stát v centrální obytné ploše, kde jsou nepřípustné velké monofunkční komplexy a areály. Na daném pozemku je navíc stanovená změna využití na místo pro bydlení. A v nivě Litavy nemají stavby typu supermarketů stát vůbec,“ stojí v odvolání Okrašlovacího spolku v Bučovicích.

Podle vedení města ovšem stavba v rozporu s územním plánem nejspíš není. Bučovická starostka Šárka Šilerová to uvedla už před časem. Nyní své stanovisko více méně potvrdila. „Věc sice vede stavební úřad, ale od úředníků mám takovou informaci, že je všechno v pořádku,“ nechala se slyšet Šilerová.

To tvrdí i vedoucí stavebního úřadu bučovické radnice Pavel Novotný. „Účastník řízení může namítat cokoliv. Dnes přece máte právo říct, co chcete. Já jsem přesvědčený o tom, že stavba není v rozporu s územním plánem. Ale rozhodnutí je teď na nadřízeném orgánu, tedy krajském úřadu,“ uvedl Novotný.

Přesto si ještě od členů spolku vyžádal doplňující informace k odvolání. Ty mají na městský úřad dorazit v nejbližších dnech. A stejně jako stavební úředníci z Bučovic čekají na doplnění, kraj zase čeká na celé odvolání.

„Zatím se k našim úředníkům nedostalo. Předpokládáme, že ho budou mít na stole koncem února, maximálně do půli března. Potom budou mít ze zákona šedesát dní na to, aby vydali rozhodnutí,“ informoval mluvčí Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně Jiří Holeček.

Okrašlovací spolek stále doufá, že se mu podaří zabránit stavbě supermarketu v Nádražní ulici na místě bývalé sýpky. Nebylo by to poprvé, kdy by se řetězec do města neprotlačil. O výstavbu prodejny ve městě usiloval před několika lety, a to ve Slavkovské ulici. Měly kvůli tomu padnout k zemi dva domy, které stát nakonec prohlásil za památky. Ze záměru společnosti tak vloni sešlo.

Jak ovšem nedávno uvedla Jana Vlachová z Okrašlovacího spolku, proti stavbě Lidlu v Bučovicích v podstatě nic nemají. „Společnost si ovšem vybírá nevhodná místa. Kdyby měla prodejna vzniknout někde, kde nebude nic narušovat, bude nám to jedno a klidně ji uvítáme,“ svěřila se Vlachová.

ČTĚTE TAKÉ SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY V PRAMÉM HORNÍM ROHU