Space klub vznikl ve vyškovských Dědicích, kde nahradil starší klubový podnik. Deník o plánech již dříve informoval. Rekonstrukce skončila v prosinci a nyní má nový klub před sebou svou první sezónu.

„Už to není diskotéka, ale je to multižánrový klub. Máme obrovské pódium, z čehož chceme těžit. Uspořádáme stand-up vystoupení, koncerty a další netradiční věci. To byl vlastně záměr rekonstrukce, měli jsme novou vizi a koncept podniku,“ popsal vedoucí klubu Martin Karban.

Cílem klubu je přilákat zákazníky všech věkových kategorií. Vybavení podniku je podle slov vedení netradiční a může tak zajímat i širší okolí. Vyškov by tak mohli navštívit i lidé z jiných okresů.

„Klub je moderně koncipovaný. Chceme zasáhnout větší okolí. Máme mimořádné pódium, které je obvykle na venkovních akcích, s tím se dá pracovat. Bary, interiér i vybavení jsou nové,“ uvedl Karban.

Plánují jednu větší akci do měsíce

Nový klub místní lidé jen vítají. „Jsem za to rád, ve Vyškově to totiž nežije tak, jak by mohlo. Jsem pro každý takový podnik. Na druhou stranu v předchozím podniku museli strážníci často řešit opilé mladistvé, což doufám, že se nebude moc opakovat. Rád jej jinak navštívím,“ prohlásil například Jakub Matuška.

Větší akce vedení klubu plánuje pořádat jednou do měsíce. Jinak bude podnik otevřený pravidelně v pátek a sobotu.

Kam vzít svoji drahou polovičku na Valentýna? Přinášíme tipy z jihu Moravy
Kam vzít svoji drahou polovičku na Valentýna? Přinášíme tipy z jihu Moravy

„Páteční akce chystáme spíš pro mladší a sobotní spíše pro starší návštěvníky. Jinak plánujeme jednu či dvě studentské akce měsíčně. Mladí pod vlivem alkoholu totiž bývají bohužel docela problémoví," poukázal Karban s tím, že více akcí za měsíc pořádat právě proto nechtějí.