S touto choreografií vystoupili na Festivalu tanečního mládí, kde se umístili na třetím místě.

Během let 2005 a 2006 na sobě skupina hodně zapracovala. Její členové často trénovali, jezdili na soustředění. Hlavně díky originálním nápadům se začaly dostavovat úspěchy.

U zrodu stálo pár nadšenců

N-yoj! vytvořili choreografii Kaniec filma, se kterou se umístili na třetím místě krajského kola Magického regionu a poté získali bronzové medaile na celorepublikové soutěži Dance life v kategorii Show dance.

V roce 2004 se tato taneční skupina skládala jen z několika málo tanečníků, které spojovala radost a nadšení z tance. Za šest let se ale rozrostla a dnes ji tvoří přibližně padesát tanečníků.

Ti jsou rozděleni do skupin tak, aby byli věkově a výkonnostně na stejné úrovni. Hlavní věková kategorie se schází dvakrát týdně a soustředí se na kategorie, ve kterých se klade důraz na show prvek, konkrétně street dance show. Jednou z odnoží jsou N-Yoj! Chilli Crew, kteří se připravují na soutěže v malých formacích a na freestyle.

Nedílnou součástí této skupiny jsou N-Yoj! Kids. Tato složka zahrnuje děti a tančí od září, stejně jako odloučená složka N-yoj! Bučovice. V Bučovicích trénují junioři i dospělí pod vedením Lucie Kaňové a Váši Roučky.

N-yoj! se pravidelně účastní tanečních soutěží, na kterých se umisťuje na medailových pozicích. „Naším největším úspěchem je loňské zlato v kategorii Street show formace – II. liga, hlavní věková kategorie. Druhá liga je to proto, že nejsme členy Czech Dance Organization,“ říká jedna z vedoucích skupiny, Lucie Flochová.

Úspěšný rok

Kromě tanečních soutěží ale lze tyto tanečníky vidět i na nejrůznějších vystoupeních. V loňském roce tančili na pražském veletrhu SportPrague, na vyškovském Rock Shocku, majálese a přibližně každé tři měsíce tančí ve vyškovském discoclubu Peklo.

Letošní taneční sezona se pomalu blíží ke konci a Lucie Flochová ji hodnotí pozitivně. „Zatím se nám daří. V Jihomoravském kraji jsme v kategorii IDO Street dance show získali první místo a zlato jsme obhájili také na mistrovství Moravy. Teď máme před sebou mistrovství republiky, kde budeme muset hodně zabojovat, abychom obstáli v konkurenci nejlepších tanečníků z celé země. Samozřejmě ale nezapomínáme na naše děti a bučovickou složku. Ti se letos zúčastnili jihomoravského kola, přestože tančí teprve krátkou dobu. Je nutné, aby se rozkoukali,“ říká Flochová.

Skupinu vede a choreografie vytváří Petr Keresztes, Libor Hučík, Eva Kellner Fialová a Lucie Flochová. Pro lepší výkony a různorodost choreografií spolupracují N-yoj! od roku 2007 s tanečníkem a choreografem Pavlem Kapounem.

MILADA ZEMANOVÁ