Město Ivanovice se dočká prvního hypermarketu. Tesco tam chce postavit jednu ze svých prodejen a radní se nebrání. Lidem se myšlenka na nový obchod také zamlouvá.

Nový hypermarket má vzniknout na soukromém pozemku poblíž dálnice. „Jednali jsme s firmou o stavbě Tesca a máme zájem, aby tady bylo. Pozemek poblíž dálnice na kterém má stát patří ale soukromému majiteli, se kterým firma jedná,“ potvrdil místostarosta města Ivanovice Vojtěch Baláš. Prodejna tak svojí dostupností naláká nejen ivanovické, ale také automobily projíždějící po dálnici.

Obchod je tedy historicky prvním hypermarketem ve městě. Lidé mají radost, že s novou prodejnou přijde konkurence, která stávající obchody donutí ke snížení cen a také už nemusí jezdit do hypermarketů jinam. „V malých obchodech v Ivanovicích nenakupuji, raději si zajedu do hypermarketů ve Vyškově. Proto určitě uvítám, když tady Tesco postaví. Je to dobrý nápad,“ pochvaloval si Martin Horna z Ivanovic.

Někteří obyvatelé ovšem ještě o stavbě neslyšeli, protože projekt je zatím na začátku. „O stavbě Tesca v Ivanovicích nic nevím, určitě se tam ale půjdu podívat. Nakupovat chci i v menších obchodech, jsou totiž blíž mému domu než plánovaný hypermarket,“ vypověděla Marie Knappová z Ivanovic.

Podle tiskové mluvčí Tesca ještě konkrétní plány nejsou. Stavbě předchází mnoho jednání. „Jako jediný řetězec provozujeme čtyři formáty obchodů, které jsou vhodné pro různé lokality. Z tohoto důvodu je pro nás každé město nebo region zajímavý. Výběru vždy předchází zejména průzkum zájmu, kupní síly obyvatelstva, spádové oblasti, spotřebitelského chování a konkurenčního prostředí včetně specifik daného regionu. Konkrétní plány týkající se výstavby v Ivanovicích zatím nemáme,“ informovala tisková mluvčí Tesca Eva Karasová.