Hypermarket dlouhou dobu měl jen částečná stavební povolení na drobnější přípravné práce. „Teď jsme ve fázi, kdy jsme postupně získali řadu dalších stavebních povolení. Výstavbu bychom rádi zahájili už na jaře, jakmile to počasí dovolí,“ uvedla mluvčí společnosti Tesco Eva Karasová.

Tesco vyroste v místech, kde už teď několik supermarketů funguje. „Jako jediný řetězec provozujeme pět formátů obchodů, a proto dovedeme v každém městě nabídnout takové služby, které nejvíc vyhovují jeho obyvatelům,“ vysvětlila Karasová důvod vstupu britského řetězce na vyškovský trh.

Stavba hypermarketu se přitom chystá už několik let, podle původních plánů mělo Tesco v okresním městě začít fungovat už v roce 2008. Od té doby se však situace několikrát zkomplikovala. Záměru stavět bránili například ochránci přírody kvůli chráněným obojživelníkům žijícím v dané lokalitě.

Problémy se stavbou měl zpočátku i Penny Market v Rousínově, kde musel řetězec řešit majetkoprávní vztahy s majitelem nemovitosti, která stála na odkoupených pozemcích. Stavební povolení nakonec supermarket dostal koncem loňského srpna.

Lidé z pětitisícového Rousínova můžou nakupovat v hotovém obchodě už dva měsíce, slavnostní otevření bylo totiž v polovině prosince. Supermarket nabídl lidem několik nových pracovních míst a také parkoviště pro osmdesát aut. Vyškovské Tesco zaměstná desítky lidí.